Jak wybierać dobrą kawę?

Jak wybierać dobrą kawę?

Dobra kawa to taka, która po zaparzeniu ma mocny smak i aromat, a zrobienie jej zajmuje kilka minut. W sprzedaży jest wiele różnych rodzajów kaw, mianowicie ziarnista, mielona, rozpuszczalna, cappuccino, zielona. Pochodzą one z różnych krajów amerykańskich oraz azjatyckich, dlatego ich moc czy stopień palenia różni się między sobą. 

Wybór kawy

Wszystkie sklepy spożywcze sprzedają kawę zapakowaną w szczelne opakowania. Są one tak przygotowane, aby zachowały swoją świeżość i aromat. Po otwarciu należy je przechowywać w chłodnym miejscu szczelnie zamknięte, aby kawa lavazza nie wywietrzała. Zazwyczaj kilogram kawy wystarcza na kilka tygodni, bez względu na rodzaj parzenia. Można kupić także kawę świeżo mieloną, kawę świeżo paloną, gdyż są takie miejsca dostępne dla klienta. Nawet na aukcjach internetowych można zamówić odpowiednią gramaturę kawy, stopień palenia oraz kwaśność. Aby aromat był lepszy, można wybrać kawę z pachnącymi dodatkami cytrusowymi, czekoladowymi, imbirowymi, czy waniliowymi. Osoby, które dbają o swoje zdrowie lub odchudzają się, mogą wybrać kawę zieloną, która nie jest palona. 

Ceny kawy 

Na cenę kawy ma wpływ wiele czynników, a ten najważniejszy to pochodzenie kawy. Tam, gdzie ona jest uprawiana w warunkach ekologicznych, będzie miała wysoką jakość i bardzo mocny aromat. Najczęściej kawa pochodzi z Ameryki Południowej, ale można ją dostać również z krajów azjatyckich. W Polsce następuje jedynie proces palenia kawy, dlatego jest tak ogromna dostępność kawy w sprzedaży. Ceny zaczynają się już od 20 złotych i najtańsza jest kawa rozpuszczalna. Natomiast najdroższa jest kawa ziarnista lavazza, która może kosztować nawet 50 złotych za pół kilograma. Warto wybrać się na targi kawowe, na których można jej spróbować, ocenić smak i kupić próbki różnych kaw. Sklepy internetowe również oferują wysokogatunkowe kawy w optymalnych cenach. Warto je ze sobą porównywać i sprawdzać, które firmy aktualnie mają największą renomę wśród kaw. Cena zmienia się w zależności od kosztów palenia, transportu, gatunku, pochodzenia czy dystrybucji. 

© 2022 Ulubiona kawa Lavazza · Crumbs Theme by WPCrumbs