Które narzędzia są nam potrzebne w domu, by zrobić wszystkie podstawowe prace naprawcze? Ciężkie pytanie, na które każdy ekspert odpowie inaczej. Z jednej strony ktoś odpowie, że te narzędzia to jakiś marny zbiór, którym w domu nie zrobimy absolutnie nic. Z drugiej strony ktoś może powiedzieć, że młotek jest wystarczający. Warto jednak zagłębić się w temat trochę bardziej wnikliwie i wyodrębnić te narzędzia, które w istocie są potrzebne każdemu, kto raz na jakiś czasu musi wykonać drobną naprawę lub pracę majsterkową. Bez jakich narzędzi na poradzimy sobie w domu?

Młotek

Faktycznie młotek to narzędzie, bez którego nie będziemy w stanie funkcjonować w domu, w którym zawsze jest coś do zrobienia. Nawet jeśli nie mamy zamiaru uzupełniać kolekcji narzędzi o inne, bardziej zaawansowane urządzenia, to na młotek zawsze musimy znaleźć fundusze i miejsce. Zawieszenie ramki ze zdjęciem, drobne naprawy – wszystko to możemy wykonać za pomocą jednego młotka. Oczywiście młotek młotkowi nierówny – cena narzędzia waha się od kilku to nawet kilkuset złotych. Oczywiście najdroższe modele są odpowiednio wyprofilowane i oferują nam znacznie szerszą funkcjonalność. Nam jednak do podstawowych prac przyda się absolutnie podstawowy model młotka.

Kombinerki

To kolejne narzędzie z serii niezbędnych w każdym domu. Kombinerki możemy wprawdzie zastąpić innymi szczypcami, jednak to właśnie uniwersalność kombinerek pozwoli nam na wyciągnięcie gwoździa, przecięcie drutu czy przytrzymanie drobnych elementów podczas wbijania gwoździa młotkiem, który też powinniśmy mieć w domu. Tylko od naszej kreatywności zależy, w jaki jeszcze sposób wykorzystamy kombinerki, a możemy z całą pewnością założyć, że zastosowań jest niezliczona ilość.

Nożyk łamany

Nożyk łamany to jedno z tańszych narzędzi, które pozwoli nam na precyzyjne cięcie wielu materiałów, począwszy od papieru, przez delikatne drewno, styropian aż po karton. Warto pamiętać o tym, że jest to narzędzie wielokrotnego użytku, które gwarantuje nam długą żywotność ze względu na kilka łamanych nożyków. Jeśli ostrze stępi się lub zniszczy, możemy je ułamać i cieszyć się równie ostrym cięciem dzięki kolejnej ostrej końcówce.

Wkrętaki

Wkrętaka to uniwersalne narzędzie, które pozwoli nam z powodzeniem skręcić każdy mebel, dokonać drobnych napraw każdego urządzenia elektrycznego i wiele więcej. Wkrętaki to bardzo przydatne narzędzie, które będzie w naszym domu wykorzystywane przez cały czas. Jednak by zmaksymalizować satysfakcję z tego narzędzia, warto wyposażyć się w model z wymiennymi bitami bądź zestaw wkrętaków z różnymi końcówkami, co pozwoli nam na znaczne rozszerzenie jego zastosowania.

Klucze płaskie, nastawne oraz imbusowe

Istnieje uniwersalny zestaw kluczy, który przyda się w każdym domu. Są to klucze płaskie, nastawne oraz imbusowe. Każdy z tych rodzajów różni się od siebie budową i zastosowaniem, jednak to co je łączy to potrzeba ich posiadania. W życiu spotykamy się z wieloma rodzajami śrub, dlatego posiadanie tych typów kluczy zagwarantuje nam powodzenie przy odkręcaniu i dokręcaniu każdego elementu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *