Akumulatorowa szlifierka kątowa  to bardzo przydatne i  często używane narzędzie zarówno przez specjalistów budowlanych, jak i osoby prywatne. Niestety, to dość niebezpieczne narzędzie, więc trzeba wiedzieć jak się z nim obchodzić. To najlepsze narzędzie, które sprawdza się, wtedy gdy trzeba oszlifować blachę, lub odciąć zapieczoną śrubę. 

Należy pamiętać o tym, gdy chcemy używać szlifierki, aby:

  • Kupić profesjonalny produkt, a nie jakiś Chiński bubel  z niesprawdzonego źródła
  • Szlifierkę zawsze trzymać tak za uchwyt, aby było komfortowo i wygodnie. A przede wszystkim trzymać ją pewnie.
  • Akumulatorowa szlifierka kątowa to uniwersalne narzędzie, można ją używać razem z innymi narzędziami.

 

Do czego służy akumulatorowa szlifierka kątowa ?

 

Głównym zadaniem szlifierki, jak jej nazwa na to wskazuje, jest szlifowanie różnych materiałów. Służy też do przycinania różnych twardych materiałów np.: metalu,  kostki brukowej, kamienia, betonu.

Może być również wykorzystywana do polerowania, czy ściągania rdzy. Sprawdzi się też przy różnych pracach ogrodowych, jak i przy samochodzie. Często trzeba coś skrócić, przyciąć, przytępić ostre metalowe narzędzie, do takich zadań jest najlepsza akumulatorowa szlifierka kątowa. Można też do niej przymocować różne nakładki lub szczotkę drucianą, czy ściernicę papierową, a szlifierka poradzi sobie z rdzą czy innymi trudnymi zadaniami.

Jak używać akumulatorowej szlifierki kątowej?

 

Przy tak niebezpiecznym narzędzi, bardzo ważne jest, aby używać osłony.

Co prawda osłona szlifierki przeszkadza w pracy, ponieważ nie widać dobrze linii cięcia. Pomimo niedogodności, osłona szlifierki jest bardzo ważna, ponieważ chroni nasze zdrowie, chroni przed zranieniem. Trzeba się liczyć z tym, że może się tak zdarzyć, że tarcza szlifierska podczas pracy na wysokich obrotach może ulec uszkodzeniu i nagle się rozpaść na kawałki. Poza tym iskry, które powstają podczas cięcia różnych materiałów niszczą ubranie w którym pracujemy.

Należy pracować w okularach ochronnych, ponieważ opiłki mogą uszkodzić oczy. Trzymając tarcze pewnie za uchwyt powinno się to robić w dopasowanych ochronnych rękawiczkach. Rękawice powinny być dopasowane, aby przypadkiem materiał nie wkręcił się w akumulatorową szlifierkę kątową.  Osoba, która obsługuje szlifierkę powinna mieć włosy upięte aby przypadkiem nie wkręciły się w urządzenie.

Kiedy używana jest szlifierka najlepiej, aby trzecie osoby były w odpowiedniej odległości, ponieważ może się to bardzo źle skończyć tj.: uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią. Do materiału, który ma zostać oszlifowany lub cięty podchodzimy pod kątem prostym. Kiedy zaczniemy ciąć pod innym kątem wtedy może dojść do przeciążenia i dany materiał może pęknąć. W miarę możliwości też staramy się ciąć płytko.

 

Akumulatorowa szlifierka kątowa

 

Na rynku jest bardzo wiele różnych modeli szlifierek zasilanych akumulatorowa przez baterie. W wielu sytuacjach brak kabla zasilającego, to wygoda. W przypadku szlifierek zasilanych bateriami ważny jest silnik, silnik bezszczotkowy zapewnia szlifierce bardzo dobre osiągi, i są to silniki bardziej wytrzymałe. Szlifierka powinna mieć pojemnościowe baterie, ponieważ jest to urządzenie, które potrzebuje dużo energii do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *