Klucz akumulatorowy obrotowy korzysta z energii zgromadzonej w akumulatorze. Dlatego ten klucz bardzo dobrze sprawdza się w pracy w terenie np.: w ogrodzie, jak i przy samochodzie. Tak więc warto pomyśleć jaki klucz spełni nasze oczekiwania i jaki jest nam potrzebny?

Na rynku jest bardzo wiele różnych firm i marek oferujących akumulatorowe klucze udarowe. Dlatego, zanim zdecydujemy się na ten konkretny warto się przyjrzeć paru propozycjom.

 

  • Może zacznijmy od klucza firmy Bosch. Ten klucz osiąga wysoki moment obrotowy. Jest wytrzymały, ponieważ nawet po upadku z dużej wysokości, nawet dwóch metrów dalej w pełni funkcjonuje.
  • Klucz udarowy akumulatorowy Milwaukee z akumulatorem Redlithium-ion to większa wydajność nawet o 20%, dłuższy czas pracy na akumulatorze, oraz działanie w temperaturze nawet przy minus dwadzieścia stopni. Te klucze udarowe posiadają również diodę informującą o stanie naładowania baterii oraz oświetlenie diodowe.
  • Dobrą opinię śród kluczy udarowych akumulatorowych ma klucz Parkside marki Hilti. Klucze te są wytrzymałe w trudnych warunkach pogodowych, są wytrzymałe, oraz bardzo komfortowe w użytkowaniu.
  • Klucz akumulatorowy udarowy Makita to klucz ze zwiększoną odpornością na wilgoć oraz pył. 
  • Klucz udarowy akumulatorowy  Hitachi WR 18DSHL nie wymaga żadnych kwalifikacji. Posługiwania się prezentowanym elektronarzędziem sprowadza się do wciskania włącznika zasilania – w górę lub w dół, ponieważ spust jest dwu-funkcyjny i pozwala szybko zmieniać kierunek obrotów wrzeciona.

 

Klucz udarowy akumulatorowy, czy warto ?

 

Akumulatorowy klucz udarowy warto mieć w samochodzie, szczególnie przyda się w podróż, kiedy trafi się nam jakaś niespodziewana awaria. W takiej kryzysowej sytuacji nie potrzebujemy gniazdka domowego ani sprężarki. Klucz zasilany jest akumulatorowo więc nie potrzebujemy żadnych kabli, klucz jest bardzo poręczny w użytkowaniu, a przede wszystkim mobilny co ułatwia korzystanie z niego w podróży.

Niestety ze względu na akumulator klucz taki jest dość ciężki, sporych rozmiarów i trochę nieporęczny. W związku z tymi niedogodnościami używany jest przeważnie w sytuacjach, kiedy potrzebujemy urządzenie o dużej mocy.  Bardzo ważna jest bateria, jakiej jest mocy, w jaką klucz został wyposażony.

Dobrym rozwiązaniem jest akumulator litowo jonowy. Wcześniej rynek oferował akumulatorowe klucze udarowe z układem niklowo wodorowym. Niestety ten układ był szkodliwy dla środowiska i nie dostatecznie wytrzymały. Dlatego wiele firm odeszła od tego rozwiązania.

Przed kupnem akumulatorowego klucza udarowego najlepiej skonsultować się ze znajomym mechanikiem pracującym w warsztacie oraz sprzedawcy w sklepie, aby dokonać  w pełni trafionego wyboru i być w pełni zadowoleni z zakupionego sprzętu.

Ceny

 

Naturalnie ceny na rynku są zróżnicowane. Ceny kluczy uzależnione są od marki i funkcjonalności danego klucza. Za akumulatorowy klucz udarowy dobrej jakości można zapłacić nawet kilkaset złotych. Dobra jakość to gwarancja, że taki klucz posłuży nam dłużej. Dobry klucz udarowy pomoże nam samemu uporać się z problemem w razie awarii auta. Pamiętajmy, że im większa moc momentu obrotowego, to, tym lepsze i szybsze wkręcenie czy wykręcenie różnego rodzaju śrub. Nakładki zapasowe też warto mieć i pokrowiec lub walizkę na narzędzia, aby się szybko nie niszczyły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *