Jak wiadomo na rynku królują bezpieczne elektronarzędzia. Bez wątpienia, każda osoba, która choć trochę się na nich zna, wie o tym, że elektronarzędzia typu młoty, mają tradycyjną budowę w kształcie literki L. W związku z tym, jeżeli skupilibyśmy się wyłącznie na konstrukcji, zwłaszcza mając na uwadze podzespoły mechaniczne i obudowy oraz większości rozwiązań optymalizujących pracę, to wszystkie są one do siebie bardzo podobne.

 

Rewolucyjne rozwiązanie w zakresie bezpiecznych elektronarzędzi

 

Firmą, która systematycznie wprowadza na rynek niezwykle innowacyjne elektronarzędzia, jest firma Milwaukee. Ta właśnie firma całkiem niedawno przedstawiła miłośnikom elektronarzędzi, akumulatorowy młot M18 FHM. W tej doskonałej klasy narzędzi, jego wytwórcy, zdecydowali się zastosować niezwykle innowacyjny silnik bezszczotkowy. Ten właśnie silnik ma zasilanie prądem stałym 18 V, a w modelu K850S – komutatorowy o mocy nominalnej 1400 W na 1-fazowy prąd zmienny 230 V.

 

Co warto wiedzieć o specyfice narzędzia oferowanego przez Milwaukee?

 

Silnik, jak wiadomo jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o konstrukcję młotów kombi. Warto pamiętać o tym, że również kluczowym elementem jest przekładnia i mechanizm udaru elektropneumatycznego oraz uchwyt SDS-Max. Jeżeli chodzi o młoty, które produkowane są właśnie przez firmę Milwaukee, to nie ma różnicy w zakresie budowy. Ich zadaniem jest mianowicie wiercenie oraz kłucie z udarem. W każdym z młotów, jakie firma ta posiada w swojej bogatej ofercie, tryb pracy maszyn ulega zmianie. Dzieje się tak za pomocą specjalnego pokrętła, które zlokalizowany jest na samej górze obudowy przekładni Właśnie za pomocą tego pokrętła, również ustawiamy pozycję kątową dłuta.

 

Pionierskie rozwiązania

 

Narzędzia oferowanych przez tę pionierską firmę są zasilane innym akumulatorem. Jeżeli zastosujemy do pracy to narzędzie, to wiercenie będzie łatwiejsze. Będziemy mogli wywiercić w betonie aż 16 otworów o średnicy 25 mm i głębokości 150 mm. Nie możemy jednocześnie zapominać o tym, że przekładnia główna młota jest zabezpieczona obudową. Cała obudowę wykonano z metalu, dzięki czemu młot posłuży nam bardzo długo. W modelach tych ponadto zwiększono prawidłowe odprowadzanie ciepła podczas wykonywana czynności za pomocą młota. Mająca tutaj zastosowanie funkcja wyłączania udaru na biegu jałowym chroni uchwyt narzędziowy przed szybkim zużyciem.

 

Bezpieczne elektronarzędzia

 

Konstruktorzy firmy Milwaukee, przy konstruowaniu młotów, mieli na uwadze zwłaszcza bezpieczeństwo. W związku z tym w młotach zastosowano  dokładnie przetestowane sprzęgło elektromagnetyczne. Sprzęgło to charakteryzuje się tym, że ma w sobie znajdujący się w rękojeści czujnik żyro-akcelerometryczny, jak również hamulec silnika. To właśnie wyjście sprawia, że młoty te to niezwykle bezpieczne elektronarzędzia, jeżeli chodzi o wykonywanie wiercenia i kłucia. Równocześnie to sprzęgło wyłącza i hamuje napęd, jeżeli dojdzie do zaklinowania wiertła w obrabianym przez nas materiale.

Korporacja Milwaukee Electric Tool

 

Korporacja Milwaukee Electric Tool jest przodującym producentem i sprzedawcą elektronarzędzi heavy-duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników na całym świecie.

Od założenia firmy w roku 1924, Milwaukee koncentruje się na jednym celu. Produkcji najlepszych profesjonalnych elektronarzędzi heavy-duty i akcesoriów dla nich. Dzisiaj, marka Milwaukee jest identyfikowana z profesjonalnymi narzędziami o najwyższej jakości, trwałości i niezawodności jaką tylko można kupić.

Obecnie Milwaukee zatrudnia ok1000 pracowników na całym świecieFirma nieodmiennie ustanawia standardy w branży kierując swoją ofertę do wszystkich użytkowników profesjonalnych narzędzi. Asortyment obejmuje ponad 500 elektronarzędzi i przeszło 3.500 akcesoriów. Przez cały okres swojej działalności Milwaukee Electric Tool zawsze stawia na jakość, chociaż sposób zapewnienia jakości bardzo się zmienił. Jakość wbudowuje się z użyciem najnowocześniejszych technologii i zaawansowanych technik produkcyjnych.

Do sukcesu Milwaukee Electric Tool w nie mniejszym stopniu niż oferowane narzędzia przyczyniają się ludzie. Wszystkie operacje związane z produkcją elektronarzędzi i akcesoriów zostały zorganizowane w gniazdach produkcyjnych skupiających zespoły zmotywowanych pracowników dysponujących zwiększonymi uprawnieniami. Metody produkcji w oparciu o gniazda produkcyjne umożliwiają pracownikom firmy koncentrowanie się na potrzebach klienta. Dzięki temu pozwalają szybko reagować na potrzeby rynku oraz wpływają na wzrost produktywności pracowników i jakości produktów.

NOWA WŁASNOŚĆ, GLOBALNY WZROST

Milwaukee Electric Tool jest spółką zależną należącą do grupy Techtronic Industries Co. Ltd. (TTI), ttigroup.com.

Grupa TTI założona w 1985 r. jest czołowym producentem, sprzedawcą i dostawcą narzędzi do remontów domów oraz urządzeń do pielęgnacji podłóg. Zatrudnia ponad 20.000 pracowników na całym świecie. Globalny portfel marek TTI obejmuje elektronarzędzia Ryobi®, Milwaukee® i AEG®, wiertła z węglików spiekanych DreBo®, urządzenia elektryczne stosowane na zewnątrz Homelite® i Ryobi® oraz urządzenia do pielęgnacji podłóg Royal®, Dirt Devil®, Regina® i VAX®. Przejęcie daje korzyści wynikające z wykorzystania sieci sprzedaży i dystrybucji TTI i Milwaukee oraz zwiększa możliwość Milwaukee .

Akumulatorowy klucz udarowy, czy warto kupić?

 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak wyburzyć ściankę działową? - Narzędzia dla Ciebie i Twojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *