Posiadanie urządzeń powinno ułatwiać nam prace na warsztacie. Jednak dochodzą też aspekty bezpieczeństwa. Sprzęt to nie zabawka. Zwykle podłączony do prądu, czasem z mnóstwem przewodów, o dużej mocy może być dla nas zagrożeniem. Jednak prawidłowe używanie narzędzi na 100% przyczyni się do zapobiegania wypadkom. Na przykładzie narzędzia od Milwaukee, a dokładnie wiertarki magnetycznej przekażemy ważne informacje odnoście użytkowania sprzętami.

 

Wybór narzędzia na poziom bezpieczeństwa pracownika

Podczas kupowania narzędzi do warsztatu rodzaj narzędzia, jego napięcie oraz budowa mają kluczowe znaczenie. Przykładem może być tu konstrukcja. Prezentowana w artykule wiertarka magnetyczna posiada wszelkiego typu zabezpieczenia. Producent deklaruje, że narzędzie to blokadę zwalniającą. Jej wykorzystanie zapobiega przed gwałtownym uruchomieniem tłoka. Dzięki czemu wiertło nie uszkodzi nam palca. Przyciski do uruchamiania urządzenia też świadczą o poziomie bezpieczeństwa. Za ich pomocą mamy pewność, że urządzenie z podłączonym kablem od prądu nie włączy się automatycznie.

 

Garść danych technicznych

Przedstawione w artykule narzędzie to WIERTARKA MAGNETYCZNA MDE42 Milwaukee . Jest ona urządzeniem typowo warsztatowym do robienia zagłębień i otworów m.in. w drewnie. Jego konstrukcja jest przeznaczona do wiercenia otworów na stole. Narzędzie to można przyczepić do blatu i dowolnie z niego korzystać. Nadaje się do wiercenia wiertłem pełnym (mm): 16. Jego Maks. głębokość rozwiercania (mm): 50, a średnica rozwiercania (mm): 42. Urządzenie wraz z akumulatorem waży 11.5 kg.

Konserwacja i czyszczenie – jako czynnik zapobiegawczy

Narzędzie o mocy o mocy aż 1200 W. Posiada elementy tnące oraz mechanizmy, które wymagają konserwacji. Sprzęt, który ulega codziennej eksploatacji, kilkanaście, a nawet kilka tysięcy razy w ciągu dnia musimy bezwzględnie czyścić. W przypadku WIERTARKA MAGNETYCZNA MDE42 Milwaukee na notoryczne użytkowanie są wrażliwe elementy ruchome. Mam tu na myśli uchwyty. Podczas ich pracy wytwarzają nacisk na poziomie 10,000 N. Warto wspomnieć, że prędkość obrotowa narzędzia jest od 300 – 640 obrotów na minutę powoduje zużycie mechanizmu elektryki. Mimo swojej ceny sprzęt możemy zaliczyć do marki premium. Jest to oznaka, że sprzęt może posłużyć nam na lata. Jednakże konserwacja też jest ważna.

 

Jak się do tego zabrać?

W każdym opakowaniu znajdziemy instrukcję obsługi. W przypadku WIERTARKA MAGNETYCZNA MDE42 Milwaukee znajdziemy na niej wszelkie zalecenie odnośnie sprzętu. Szukając na spisie treści danych pod nazwą: Czyszczenie i konserwacja dowiemy się wszystkiego na temat prawidłowego postępowania w przypadku konserwacji. Czyszczenia narzędzi elektrycznych najlepiej nie robić na tzw. czuja. Takie działanie może się przyczynić do wypadku przy pracy. W najgorszym przypadku urządzenie złożone podczas reklamacji nie będzie rozpatrzone. Ze względu na jego koszty lepiej postępować zgodnie z zaleceniem producenta, bo szkoda tracić swoje zdrowie oraz możliwość naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *