Cięcie twardych materiałów wielu osobom sprawia duży problem. Jakiś czas a rynku pojawiło się doskonałej klasy narzędzie, jakim mianowicie jest wyrzynarka M18 FJS. Narzędzie to jest wytworem znanego na całym świecie przedsiębiorstwa, jakim mianowicie jest Milwaukee. To właśnie innowacyjne narzędzie uzupełniło grupę elektronarzędzi bezprzewodowych M18 FUEL. Elektronarzędzia te charakteryzują się mianowicie tym, że ich źródłem zasilania są 18 – woltowe akumulatory litowo- jonowe. Firma ta od zawsze była pionierem w tego typu rozwiązaniach, natomiast obecnie jej inżynierowie stwierdzili, że pora zmienić koncepcję w zakresie tworzenia wyrzynarek akumulatorowych.

 

Charakterystyka urządzenia

 

Dotychczas urządzenia, takie jak elektronarzędzia te miały parametry sięgające 2700–3000 suwów/min. Żadna firma nie wychodziła poza te parametry, ponieważ wszyscy uważali, że są one, jak najbardziej odpowiednie. Jednakże przedsiębiorstwo Milwaukee postanowiło wyjść poza ten schemat i stworzyło wyrzynarkę, której maksymalna częstotliwość suwów wynosi 3500/min. Stało się to możliwe dzięki innowacyjne generacji silnikach bezszczotkowych POWERSTATE™. Przy tym pomogło także zastosowanie mikroprocesorowej elektroniki REDLINK PLUS™. Jej zadaniem jest kierowanie całą pracą, nie zapominając przy tym o ważnej roli, jaką odegrały tutaj.efektywne akumulatory litowo-jonowe.

 

Cięcie twardych materiałów

 

Żeby możliwa była wysoka wytrzymałość, przedsiębiorstwo Milwaukee, postanowiło w tym urządzeniu zamontować profesjonalną przekładnię. Do tego w urządzeniu zamontowano wzmocniony uchwyt brzeszczotów oraz prowadnicę rolkową. Właśnie dzięki tym wszystkim innowacyjnym rozwiązaniom urządzenie to jest zdecydowanie bardziej efektywne. Jego efektywności nie dorównuje żadna inna taka wyrzynarka sieciowa, której moc nominalna wynosi 800 W. Jednocześnie nie można zapomnieć w tym miejscu o tym, że dzięki temu urządzeniu, wszelkie cięcia są naprawdę precyzyjne oraz doskonałej klasy. Staje się to możliwe także dzięki specjalistycznej elektronice, która tutaj została zastosowana. Ta właśnie elektronika umożliwia ustabilizowanie częstotliwości suwów pod zmiennym obciążeniem i umożliwiającej ich regulację w zakresie 0–3500/min, Ta właśnie wyrzynarka daje możliwość, żeby efektywnie, bez najmniejszego problemu ciąć nawet przykład blachy wykonane ze stali. Dzięki niej możliwe jest, żeby przecięcie drewno, którego grubość wynosi do 135 mm, jak również stal, której grubość wynosi do 10 mm.

 

Uchwyt zapewniający ogromny komfort

 

Trzeba koniecznie zwrócić uwagę również na to, że to urządzenie jest wyposażone w komfortowy uchwyt żelazkowy. Ten właśnie uchwyt jest pokryty niezwykle mięciutką wykładziną antypoślizgową. Ponadto urządzenie to jest bardzo lekkie, ponieważ jego waga wraz z akumulatorem o pojemności 5.0 Ah sięga zaledwie 2,9 kg. Dzięki temu wszelkie czynności za jego pomocą wykonać naprawdę niezwykle komfortowo oraz precyzyjne. Ponadto wyrzynarka ta jest bezpieczna, dzięki specjalnemu włączniku z blokadą.

 

Dzięki wyrzynarce M18 FJS cięcie twardych materiałów będzie banalnie proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *