Na pewno w ostatnim czasie największą popularnością cieszą się akumulatorowe wkrętarki. Sama nazwa wskazuje, że źródłem głównym zasilania takiej wkrętarki jest akumulator. Dzięki pozbyciu się przewodu urządzenie to jest o wiele bardziej mobilne oraz w samej pracy poręczne. Są one niezastąpione podczas prac w miejscach, w których nie mamy dostępu do sieci elektrycznej. Szczególnie sprawdzi się na zewnątrz budynków jak i także przy pracach na wysokościach. Okupione jest to niestety zdecydowanie krótszym czasem działania jak i także koniecznością ładowania co jakiś czas akumulatorów.

 

Akumulator wkrętarki

 

Modele tańsze wkrętarek są zaopatrzone w dużo słabsze akumulatory. One przy dużej intensywności nie zagwarantują nam pracy takiej samej jak sieciowe urządzenia. W wielu przypadkach zakup nowego akumulatora może się wiązać naprawdę ze sporym wydatkiem. A co można powiedzieć o wkrętarkach sieciowych? Na pewno ograniczają one naszą mobilność. Są o wiele mniej poręczne w pracy. Musimy często się wspomagać przedłużaczami. Ogranicza to jeszcze bardziej nasze ruchy. Jednak przewagą nad wkrętarkami akumulatorowymi jest ich żywotność. O spadek mocy czy też o brak zasilania kompletnie nie musimy się obawiać. Urządzeniom sieciowym mogą dorównać jedynie modele droższych wkrętarek na baterię. Wszystko jest także zależne od tego jak często wkrętarka ma być wykorzystywana. Gdy ma to być wykorzystanie okazjonalne to warto wybrać akumulatorowe modele. Przydadzą się także do prac przy braku dostępu do prądu. Sieciowe wkrętarki zaś są zalecane do użytkowania znacznie częstszego.

 

Czas pracy jak i także długość ładowania akumulatora

 

Każda z wkrętarek jest wyposażona w przynajmniej jednej akumulator. To on gwarantuje określony czas pracy. Nasz wybór tego właśnie parametru powinien zależeć głównie od potrzeb. Chodzi o to gdzie oraz jak często będziemy danej wkrętarki używać. Bardzo często akumulatory są oznaczone pojemnością. Pojemność jest wyrażona w mAh. Im jest ona oczywiście wyższa, tym dla nas po prostu lepiej. Jednak nie ma to zawsze uzasadnienia. W przypadku rzadszych oraz mniejszych domowych prac nie musimy wkrętarki kupować z akumulatorem o dużej pojemności. Czas pracy baterii zwiększony to oczywiście znacznie wyższa cena podczas zakupów. Bardzo istotny jest także dla nas czas ładowania akumulatora. Najkrótszym na pewno się odznaczają produkty z półki górnej. Mają także pojemne najbardziej baterie.

Wkrętarka M12 FUEL™ 1/2" Drill/Driver
Wkrętarka M12 FUEL™ 1/2″ Drill/Driver

Istotny rodzaj obudowy

 

Okazuje się, że bardzo istotny jest także sam rodzaj obudowy. Nie wszystkie wkrętarki podobnie do siebie wyglądają. Ich kształt z kolei sprawia, że przeznaczone mogą być do zadań naprawdę różnego typu. Wyróżniamy dwa typy budowy najważniejsze. Pierwszy z nich to sam model, który jest w kształcie litery T. Najlepiej się on nadaje do pracy podstawowej, a więc wkręcania śrub oraz wkrętów. Dostępne są jednak także wersje, które wyglądem przypominają literę P. Są one głównie wykorzystywane do wiercenia wielu otworów. W wypadku tym mamy do czynienia z urządzeniem dwa w jednym, a więc z wkrętarko-wiertarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *