DLACZEGO BATERIA LITOWO-JONOWA Milwaukee® TO DOBRY WYBÓR?

Odpowiadając na pytanie dlaczego to właśnie bateria litowo-jonowa jest najlepszym wyborem trzeba zauważyć, że najczęściej stosowane akumulatory, to właśnie te z ogniwami litowo-jonowymi. Producenci zdecydowanie odchodzą od akumulatorów Ni-Cd i NiMH. Ogniwa litowo-jonowe mają kilka zasadniczych przewag nad swoimi poprzednikami. Po pierwsze, cechują się znikomym procentem samorozładowania, co oznacza, że nieużywana bateria nie traci energii.

Po drugie, nie mamy też do czynienia z efektem pamięci – można je doładowywać w każdej chwili, nie czekając aż akumulator wyładuje się do zera, w przeciwieństwie do innych typów akumulatorów. Przykładowo, jeśli zaczynaliśmy ładować akumulator NiMH, gdy był rozładowany do 20%, to efekt pamięci sprawiał, że mogliśmy taki akumulator naładować tylko do 80%. By tego uniknąć trzeba było go rozładować do 0% przed rozpoczęciem ładowania.

Dzięki nowej technologii w akumulatorach litowo-jonowych nie ma tego problemu. Jest to na pewno wygodne, np. w sytuacji, gdy robimy przerwę w pracy, możemy w tym czasie podłączyć akumulator do ładowarki, aby doładować utraconą energię. W ocenie stanu naładowania pomogą nam wskaźniki, których celem jest pomóc użytkownikowi zmaksymalizować wydajność pracy, informując ile energii posiada bateria.

BATERIA LITOWO-JONOWA Milwaukee®
BATERIA LITOWO-JONOWA Milwaukee®

Bateria litowo – jonowa

Ogniwo – podstawowe element przeznaczony do magazynowania energii, składający się z elektrod, separatora i elektrolitu. W teorii samo ogniwo mogłoby funkcjonować jako bateria, jednak w przypadku ogniw litowo-jonowych byłoby to niebezpieczne, między innymi ze względu na ryzyko przegrzewania. Ogniowo litowo-jonowe może przybierać różne kształty, jednak zdecydowanie najczęściej używana jest forma ogniwa cylindrycznego 18650. Liczba ta oznacza wymiary – około 18 mm średnicy i 65 mm długości. Takie ogniwa osiągają maksymalną pojemność 3500 mAh, jednak prąd jaki mogą oddawać może się różnić w zależności od ich budowy. Ogniwa mogą mieć różną strukturę chemiczną, co znacznie wpływa na ich parametry. Najpopularniejszą wersją jest litowo-kobaltowa, ale do budowy ogniw mogą być użyte m.in. mangan, tytan, aluminium czy nikiel w różnych mieszankach i proporcjach. Większość tych opcji jest jednak nieopłacalna.

BATERIA LITOWO-JONOWA (akumulator) – bateria to urządzenie składające się z zespołu ogniw, służące do magazynowania energii elektrycznej
i przystosowane do oddawania tej energii w bezpieczny sposób. Akumulator litowo-jonowy jest baterią wielokrotnego użytku – można go ładować i rozładowywać.

Akumulator może składać się z dowolnej ilości ogniw. Większość baterii litowo-jonowych składa się właśnie ze wspomnianych wcześniej ogniw 18650 łączonych szeregowo w wyższe napięcia. Te same ogniwa mogą tworzyć zarówno baterię do laptopa o napięciu 10,8V (6 ogniw, łączonych 3S2P, czyli 3 szeregowo i 2 równolegle), jak i ogromną baterię Tesli P100D o napięciu ponad 400V i mocy maksymalnej 451 kW. Bateria ta składa się z ponad 7000 ogniw typu 18650. Wszystko jednak wskazuje na to, że technologia ta zostanie zmieniona na inny typ li-ion.

Akumulatory litowo-jonowe REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT

W akumulatorach REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® wykorzystano nowe ogniwa litowo-jonowe typu 21700, które zwiększa moc o 46% w stosunku z ogniwem 18650, które było używane przez producenta w ciągu ostatniej dekady. Nowe akumulatory opierają się przy tym na sprawdzonym systemie REDLITHIUM-ION™ M18™. Wykorzystują one nową, przełomową technologię akumulatorów HIGH OUTPUT™. W wyniku tego zapewniającą o 50% więcej mocy użytkowej w porównaniu z innymi akumulatorami M18™ REDLITHIUM-ION™, a także nagrzewają się o 50% mniej oraz gwarantują o 33% więcej czasu pracy na jednym ładowaniu.

REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee®


Właśnie dlatego operatorzy mogą pracować z narzędziami akumulatorowymi
REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® mocniej i dłużej niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z większą objętością ogniw i koniecznością optymalizacji ich rozmieszczenia zaprojektowano większą
i mocniejszą metalową obudowę pokrytą gumą z
odpornymi na wstrząsy separatorami. Ogniwa akumulatora zastosowane w akumulatorach REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® zbudowane są z warstwowo ułożonych elektrod zamkniętych w metalowej obudowie. Przeważnie anodę pokrywa się folią miedzianą, natomiast katodę folią aluminiową. Pomiędzy nimi umieszcza się wspomniany wcześniej separator. Mimo to konstrukcja akumulatorów jest lekka i nie komplikuje niepotrzebnie używanego narzędzia, w rezultacie każda maszyna jest nadal dobrze trzymana w ręku. Zadaniem wspomnianych przed chwilą separatorów jest zapobieganie uszkodzeniom związanym z wibracjami i upadkami na które narażony jest akumulator podczas pracy.

Obudowa posiada również regulację temperatury. Zmieniona została także elektronika sterująca prawidłowym działaniem baterii pracująca w opatentowanym systemie REDLINK PLUS™. Algorytmy działania tego układu monitorują indywidualne ogniwa podczas typowej pracy, ładowania oraz w przypadkach ekstremalnych, zapewniając optymalną wydajność
i maksymalną żywotność dla całego akumulatora.

Akumulatory REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® odprowadzają wodę od komponentów elektronicznych w wyniku czego nie wnika ona do obudowy akumulatora. Posiadają również wbudowany wskaźnik naładowania, którego celem jest pomoc użytkownikowi zmaksymalizować wydajność pracy, informując ile energii posiada bateria. Bez wątpienia przyczynia się to do lepszego planowania i realizacji projektów. Użytkownik posiada także wgląd w niezbędne cykle ładowania. Zwiększono i zoptymalizowano przekroje elementów elektrycznych i styków dla zabezpieczenia ich przed przegrzaniem podczas maksymalnego obciążenia prądowego oraz przed skutkami pracy w niskich temperaturach. Istotne jest, że akumulatory REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee®™ gwarantują najlepszą w swojej klasie wydajność w ekstremalnych warunkach pracy. Podczas gdy Standardowe akumulatory działają jedynie w temperaturze do -6ºC.

 WPŁYW TEMPERATURY, A BATERIA LITOWO-JONOWA  REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT MILWAUKEE®  

W miejscach gdzie wysokie temperatury są czynnikiem krytycznym, akumulatory REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® są o 20% chłodniejsze niż tradycyjne akumulatory litowo-jonowe, bez stopniowej utraty mocy i efektu pamięci. W związku z tym bateria jest w pełni przygotowana do intensywnego działania w temperaturach otoczenia od -28°C. Jeżeli, jednak mimo wysokiej jakości konstrukcji, akumulator przegrzeje się, elektronika REDLINK™ wyłącza go. Oczywiście po ochłodzeniu może być ponownie używany.

Wydajność Akumulatora REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee®

Akumulator REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® zapewnia natychmiastowe polepszenie wydajności, wydłużenie czasu pracy i zwiększenie trwałości narzędzi M18™. Bateria ta gwarantuje największą wydajność z pojedynczego naładowania w trakcie wytężonej pracy ciągłej zasilanych nią profesjonalnych elektronarzędzi. Działa długo nawet w urządzeniach wymagających dużej mocy w pracy. Posiada ogromną żywotność co powoduję, że można z niej korzystać przez wiele lat.  BATERIE LITOWO-JONOWE REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® nadają się jako akumulatory zastępcze do wadliwego produktu lub jako akumulator zapasowy, aby nie zakłócać procesów roboczych.

System REDLINK PLUS™ łączy w sobie najwyższą moc narzędzi dla profesjonalistów, lekkość, niezwykle wysoką wydajność i doskonałą ergonomię. Dzięki wykorzystaniu akumulatorów REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee®, silników bezszczotkowych POWERSTATE™ i elektroniki sterującej, REDLINK PLUS™ zapewnia najwyższą możliwą wydajność pracy.
W połączeniu z opatentowanymi technologiami, innowacyjnymi silnikami i zaawansowaną elektroniką zmienia standardy pracy.
Jego duża moc efektywna pozwala z powodzeniem zastąpić elektronarzędzia zasilane przewodowo maszynami akumulatorowymi Milwaukee®.

Łącząc nowoczesny sprzęt i oprogramowanie, inteligentny system REDLINK™ umożliwia zaawansowaną komunikację pomiędzy akumulatorem, a narzędziem. Bez wątpienia zapewniając tym niezrównany poziom wydajności, ochrony i produktywności. 

Elektronarzędzia bezprzewodowe Milwaukee dzięki opatentowanym technologiom, innowacyjnym silnikom, zaawansowanej elektronice i najlepszej w branży technologii akumulatorowej należą do rodzina M18™. W rezultacie są najszybciej rozwijającym się systemem akumulatorowym 18 V od  początku istnienia.


Jak dobrać akumulator litowo-jonowy R EDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee®

Odpowiadając na pytanie jak dobrać odpowiedni akumulator REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee®, przedstawiamy poniżej dane techniczne poszczególnych akumulatorów będących
w ofercie firmy Milwaukee:

 BATERIA LITOWO-JONOWA  M18 HB3 – 18 V 3,0 Ah High Output Milwaukee® (4932471069):

 • Seria: M18,

 • Typ akumulatora: High Output Red Lithium-Ion,

 • Napięcie: 18 V,

 • Pojemność (Ah): 3.0,

 • Typ akumulatora: Li-ion,

 • Waga (kg): 0.680

 • Wskaźnik naładowania: Tak,

 • Układ zabezpieczenia akumulatora: Tak,

 • Czas ładowania ładowarkami:

 • M12-18AC: 75 min,

 • M12-18C: 65 min,

 • M12-18FC: 35 min,

 • M1418C6: 70 min,

 • Zalecana temperatura ładowania: od +5°C do +40°C,

 • Funkcjonuje w temperaturze do -18°C.ci, ochrony i produktywności. 

Akumulator M18 HB8 – 18 V 8.0 Ah High Output Milwaukee® (4932471070):

 • Seria: M18,

 • Typ akumulatora: High Output Red Lithium-Ion,

 • Napięcie: 18 V,

 • Pojemność (Ah): 8.0,

 • Typ akumulatora: Li-ion,

 • Waga (kg): 1.1

 • Wskaźnik naładowania: Tak,

 • Układ zabezpieczenia akumulatora: Tak,

 • Czas ładowania ładowarkami:

 • M12-18AC: 190 min,

 • M12-18C: 167 min,

 • M12-18FC: 87 min,

 • M1418C6: 190 min,

 • Zalecana temperatura ładowania: od +5°C do +40°C,

 • Funkcjonuje w temperaturze do -28°C.ci, ochr

 BATERIA LITOWO-JONOWA  M18 HB12 – 18 V 12,0 Ah High Output Milwaukee® (4932464260):

 • Seria: M18,

 • Typ akumulatora: High Output Red Lithium-Ion,

 • Napięcie: 18 V,

 • Pojemność ( Ah ) : 12,

 • Typ akumulatora: Li-ion,

 • Wskaźnik naładowania: Tak,

 • Układ zabezpieczenia akumulatora: Tak,

 • Czas ładowania:

 • Szybka ładowarka M12-18FC: do 127 minut,

 • Standardowa ładowarka M12-18C / M12-18AC / M1418C6 / C1418C: do 250 minut,

 • Zalecana temperatura ładowania: od +5°C do +40°C,

 • Funkcjonuje w temperaturze do -28°C.

Akumulator M18 HB5.5– 18 V 5.5 Ah High Output Milwaukee® (4932464712):

 • Seria: M18,

 • Typ akumulatora: High Output Red Lithium-Ion,

 • Napięcie: 18 V,

 • Pojemność (Ah): 5.5,

 • Typ akumulatora: Li-ion,

 • Waga (kg): 1.1

 • Wskaźnik naładowania: Tak,

 • Układ zabezpieczenia akumulatora: Tak,

 • Czas ładowania ładowarkami:

 •  M12-18AC: 130 min,

 • M12-18C: 115 min,

 • M12-18FC: 60 min,

 •  M1418C6: 125 min,

 • Zalecana temperatura ładowania: od +5°C do +40°C,

 • Funkcjonuje w temperaturze do -28°C.

  Korporacja Milwaukee Electric Tool jest przodującym producentem i sprzedawcą elektronarzędzi heavy-duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników na całym świecie…
  Korporacja Milwaukee Electric Tool jest przodującym producentem i sprzedawcą elektronarzędzi heavy-duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników na całym świecie…

Jak można zauważyć akumulatory REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® różnią się pojemnością, wagą oraz czasem ładowania. Dlatego przy wyborze trzeba zastanowić się, który akumulator będzie bardziej odpowiadał wykonywanej przez nas pracy.

Napięcie akumulatora

W zależności od typu elektronarzędzia, możemy spotkać się z różnymi klasami napięcia. Istotne jest, że im wyższa klasa napięcia, tym większa moc narzędzia. Aby odpowiednio dobrać narzędzie trzeba zastanowić się, na jak duże obciążenie będzie narażone. Decydując się na narzędzie o danej klasie napięcia warto zastanowić się, czy mamy już podobne należące do jednego systemu akumulatorowego. Wtedy możemy kupić samo narzędzie i pracować na akumulatorze, który mamy już w swoim warsztacie, a który jest kompatybilny z daną lilnią narzędzi.  BATERIA LITOWO-JONOWA REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® posiada złącze zasilająco-komunikacyjne, dzięki któremu jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi obecnie produktami bezprzewodowymi Milwaukee® pracującymi w systemie M18™, zaprojektowanymi dla najbardziej wymagających użytkowników na całym świecie np. takie jak M18FLAG230XPDB (duża szlifierka kątowa), M18FSX (piła szablasta SUPER SAWZALL, M18FTS210 (stołowa pilarka tarczowa, M18FCS66 (pilarka tarczowa do drewna i tworzyw sztucznych), M18FCHS (pilarka łańcuchowa).

Pojemność akumulatora

Pojemność akumulatorów litowo – jonowych jest znacząco większa niż jeszcze kilka lat temu.
Właśnie dlatego ładujemy je nieporównywalnie krócej w przeciwieństwie do innych baterii.
Akumulator o większej pojemność, to dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu. Dlatego istotne jest, że jeśli decydujemy się na narzędzie, które posiada w zestawie jeden akumulatorem to warto, aby miał on jak największą pojemność. To da nam pewność, że nie będziemy robić częstych przerw na doładowanie akumulatora. Mówimy tutaj o czasie teoretycznym, gdyż na długość pracy mają wpływ także inne czynniki, np. temperatura i obciążenie. Jak już wspomniano baterie litowo-jonowe Milwaukee działają nawet w temperaturze do -28°C co niewątpliwie jest dużą zaletą.

Bateria litowo-jonowa to przyszłość

Bez wątpienia segment narzędzi akumulatorowych rośnie w siłę. To urządzenia stosunkowo lekkie, mobilne i coraz bardziej wydajne dzięki stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań. Duży udział w tym mają właśnie akumulatory litowo-jonowe, które umożliwiają pracę nawet przez 90% czasu na pełnej mocy. Tym samym zbliżają się swoimi osiągami do urządzeń zasilanych z sieci elektrycznej czy nawet spalinowych. Urządzenia działające z akumulatorami REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® o wiele bardziej mobilne, poręczne oraz niezastąpione podczas prac w miejscach, w których nie mamy dostępu do sieci elektrycznej. Szczególnie sprawdzą się na zewnątrz budynków jak i także przy pracach na wysokościach. Co jest bardzo ważne i istotne akumulatory REDLITHIUM™ HIGH OUTPUT Milwaukee® nie ograniczają naszej mobilność, są bardziej poręczne w pracy i nie musimy wspomagać się przedłużaczami
w przeciwieństwie do urządzeń sieciowych.

Firmia Milwaukee

Firma Milwaukee założona została 1924 roku przez A.F. Sieberta a jej główna siedziba mieści się
w Brookfield w stanie Wisconsin,
USA Jest to również centrum badawcze i rozwojowe nowych wyrobów, centrum logistyczne, marketingowe, informacyjne oraz systemów sprzedaży. Działy produkcji wyrobów zaawansowanych mieszczą się w Greendwood, Jackson i Kościuszko, Mississippi; Blytheville, Arkansas; Brookfield, Wisconsin i Matamoros w Meksyku.
Wyroby pod marką i zgodnie ze standardami Milwaukee są również produkowane w nowoczesnych fabrykach w Europie i w innych miejscach na świecie. W 2001, marka Milwaukee rozpoczęła ekspansję w Australii a w 2002 także wznowiła obecność w Europie i na innych kontynentach. Firma zatrudnia ponad 3000 osób na całym świecie.

Milwaukee Tool jest wiodącym w branży producentem wytrzymałych elektronarzędzi, akcesoriów i narzędzi ręcznych dla profesjonalnych użytkowników na całym świecie, jest także liderem branży pod względem trwałości i wydajności. Milwaukee koncentrując się na dostarczaniu innowacyjnych, specyficznych dla branży rozwiązań, dąży do zapewnienia w pełni bezprzewodowego stanowiska pracy. Asortyment firmy Milwaukee obejmuje obecnie ponad 500 elektronarzędzi i przeszło 3.500 akcesoriów.

Rodzaje narzędzi Milwaukee

Milwaukee posiada szeroką gamę wytrzymałych i wszechstronnych narzędzi, w tym narzędzi akumulatorowych (w tym sławne narzędzia M18 i M12), elektronarzędzia przewodowe, narzędzia ręczne, narzędzia pneumatyczne, Milwaukee Force Logic, systemy przechowywania narzędzi i rozwiązań organizacyjnych (w tym popularny System PACKOUT), latarki akumulatorowe, akcesoria do narzędzi i osprzęt, podgrzewane kurtki i wiele więcej! Narzędzia Milwaukee posiadają 3-letnim program wsparcia przez producenta.  Ile gwarancji na narzędzia Milwaukee?

Jako oficjalny dystrybutor Milwaukee oferujemy darmową usługę rejestracji każdego zakupionego
w firmie urządzenia. Dzięki temu, każdy klient może być pewny, że urządzenie jest objęte dodatkowym 3 letnim okresem gwarancyjnym. Baterie i ładowarki objęte są 2-letnią gwarancją producenta. wyłącza go. Po o

Wiertarko-wkrętarki to ulubione narzędzia każdego pana domu. Ten niezwykle pomocny przedmiot, doskonale sprawdzi się podczas drobnych prac naprawczych w każdym domu. Połączenie wkrętarki z wiertarką stworzyło urządzenie, które oszczędza nasze pieniądze oraz miejsce w warsztacie. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą wielkości oraz mocą.
Wiertarko-wkrętarki

chłodzeniu może być pon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *