„Mgła” na szybie  to prosty proces fizyczny. W samochodzie panuje duża wilgotność i gorące powietrze a na zewnątrz jest zimno lub wilgotno. Ponieważ w samochodzie nie ma dobrej wymiany powietrza. To na szybach odbijają się różnice temperatur i wysoka wilgotność,

Dlaczego szyby w samochodzie są zaparowane – główne powody

Łatwo odpowiedzieć na to pytanie . Wilgoć w powietrzu skrapla się na zimnych powierzchniach. Im dłużej osoba przebywa w samochodzie, tym więcej wilgoci dostaje się do powietrza wraz z oddychaniem. Wilgoć w mniejszym stopniu wnika do wnętrza samochodu ze sprawnie działającym systemem ogrzewania i wentylacji. Możliwym powodem jest też osadzani pary z powodu nieszczelnych uszczelek. Jeśli nie lubisz jeździć „chronicznie” zaparowanym samochodem, pozbądź się tej wady.

Sposoby na zaparowane szyby

Najczęstszym sposobem walki jest po prostu szmatka. Ale daje nam on jedynie kilka minut przejrzystości. Niektórzy kierowcy wybierają inną drogę  trochę osuszając powietrze we w wnętrzu samochodu poprzez włączenie ciepłego nadmuchu powietrza i skierowanie go na szybę –  o ile istnieje taka możliwość. Jeśli auto wyposażone jest w klimatyzację, problem znika samoczynnie – dzięki niej można łatwo osuszyć powietrze w środku auta  i uchronić szybę przed efektem „zamglenia” w kilka minut. Jeżeli samochód ma wbudowany elektryczny podgrzewacz szyby również w jakiś sposób rozwiązuje to problem,należy włączyć go przy pierwszych oznakach parowania.

Aby jednak nie tracić nerwów i czasu na ogrzewanie kabiny wystarczy użyć specjalnego środka zwanego „anti-fog”. Jednym z nich jest skuteczny preparat k2 Fox . Niektóre środki ze względu na zawartość gliceryny sprawiają,że szyby stają się tłuste,a występujące na nich odblaski i plamy  przeszkadzają w jeździe po zmroku. K2 Fox nie zostawia tłustych plam, pokryta nim szyba jest przejrzysta, a problem pary wyeliminowany .Wilgoć w naturalny sposób nadal gromadzi się na oknach, ale dzięki magii warstwy ochronnej woda nie zbiera się kroplami. Dobrze nałożony środek zapewni znakomitą widoczność nawet przez kilka tygodni

Dlaczego szyby w samochodzie są zaparowane, nawet po zastosowaniu specjalnych produktów?

Czasami tak bywa. Aby tego uniknąć, warto zapoznać się z instrukcją stosowania środka „anti-fog” k2 Fox do samochodów. Przed jego nałożeniem należy dokładnie przewietrzyć  wnętrze samochodu. Tym sposobem pozbędziemy się części brudnego i wilgotnego powietrza. Szyby natomiast powinny zostać dokładnie umyte i wysuszone, wtedy preparat nie zmiesza się z brudem i nie pozostawi  smug.
Dobrym pomysłem jest zastosowanie środka nie bezpośrednio na szybę, ale spryskanie nim czystej szmatki lub gąbki. Dzięki temu  produkt zostanie rozprowadzony dokładnie i równo, a przy tym nie zabrudzi wnętrza auta. Po wszystkim zaleca się  odczekać chwilę, aż K2 Fox odparuje i na szybie pojawi się niewielki nalot. Wtedy czystą szmatka należy wypolerować powierzchnię do czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *