Ręczne polerowanie drewna jest niezwykle czasochłonne. Aby nieco przyśpiesz ten proces można wybrać specjalistyczne urządzenie. Do efektywnej pracy można zdecydować się na frezerkę górnowrzecionową marki M18 FUEL. Jakie parametry ma to urządzenie? Do czego możemy wykorzystać M18? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

 

Dane techniczne urządzenia 

Frezarka górnowrzecionowa to urządzenie o dość dobrej mocy. Działanie całego sprzętu opiera się na 1000 W. Dzięki czemu urządzeniem z powodzeniem wyszlifuje każdy rodzaj drewna. M18 FUEL generuje aż 31.000 obrotów na minutę. Taka prędkość pozwala na dobrą efektywność w niezwykle krótkim czasie. Podane osiągi z powodzeniem przydarzą się w produkcji przemysłowej.

 

 

Zalety akumulatorów

Tak, gdzie szybkość oraz wysoka jakość pracy są szczególnie doceniane. Pisząc o urządzeniach technicznych nie można zapomnieć o parametrach zasilania. Sprzęt M18 FUEL działa jedynie na akumulator. To jedyne zasilanie, które jest obecne w sprzęcie. Zastosowanie baterii w postaci akumulatora pozwala na bezprzewodową pracę urządzenia. Praca bez ciągnących się kabli jest bardziej efektywna i bezpieczna. Bezprzewodowo działający M18 FUEL z powodzeniem można zabrać na dowolny remont. Brak zasilania w postaci kabla pozwala na użytkowanie sprzętów na różnych placach budowlanych oraz na terenach leśnych np. przy budowie altany. Jeśli chodzi o parametry to akumulator jest niezwykle wydajny. Jedno ładowanie wystarcza na cały dzień pracy.

 

Tryby frezowania 

Urządzenie z powodzeniem można dokonywać ustawień frezowania. W zależności od wyboru określonego trybu możemy liczyć na:

  • frezowanie mikro – służy do dokładniejszego frezowania. Za pomocą obrotowego pokrętła możemy frezować drewno z dokładnością, co do 0,4 mm. W przedstawionym ustawieniu możemy zdecydować się na regulację wysokości do 38 mm.
  • frezowanie makro – pozwala na wybór konkretnej głębokości danej deski. W przypadku kalibracji na tryb makro używa się specjalnego zatrzasku.

 

Części zamienne

Frezarka to urządzenie, które w pełni dopasowuje się do standardów. Dzięki M18 FUEL możesz z powodzeniem wymieniać zużyte elementy urządzenia. Wymianie szczególnie podlegają stopy robocze oraz trzpienie. Do naszego urządzenia z powodzeniem możesz kupować trzpienie o średnicy 6 mm i 6.35 mm. Jeśli chodzi o stopy robocze do urządzenia pasują elementy o średnicy 100 i 146 mm.

 

Przeznaczenie frezarki

M18 FUEL znajdzie swoje zastosowanie w każdym warsztacie. Urządzenie z powodzeniem mogą korzystać amatorzy jak i profesjonaliści. M18 FUEL przyda się w każdym warsztacie meblowym. Do dzięki frezarce górnowrzecionowej możesz tworzyć meble o gładkiej strukturze. Sprzęt będzie przydatny podczas budowy domów z drewna. Za jego pomocą możesz w każdej chwili poprawić strukturę drewnianych desek oraz bali. Na urządzeniu mogą skorzystać fachowcy od wykończenia wnętrz. Podczas montażu mebli oraz tworzenie drewnianych dekoracji ściennych frezarka górnowrzecionowa będzie narzędziem pomocniczym. Duża moc urządzenia sprawdzi się podczas prac komercyjnych. Amatorowi frezarka przyda się do renowacji starych mebli, stołów czy krzeseł.

3 komentarze

  1. Pingback: Wybieramy wkrętarkę - Narzędzia dla Ciebie i Twojej firmy

  2. Pingback: Narzędzia, które musi mieć każdy budowlaniec - sprawdź sam

  3. Pingback: Przecinarka z serii MX FUEL - Narzędzia dla Ciebie i Twojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *