Hydronetka, jest to urządzenie wykonane z tworzywa sztucznego, które jest przeznaczone do gaszenia pożarów w zarodków. Urządzenie to ponadto może być stosowane w celach malarskich oraz ogrodniczych. Zasada działania hydronetki sprowadza się do tego, że strumień wody jest wyrzucany ze zbiornika za pomocą ręcznej  pompki ssąco-tłoczącej przez jakąkolwiek osobę, która znajduje się pobliżu miejsca, gdzie powstał zarodek pożaru. Co jeszcze musimy wiedzieć na temat tego właśnie urządzenia?

Jak jest skonstruowana hydronetka?

Konstrukcja hydronetki, to po prostu zbiornik z wbudowaną pompą tłokową, jaka jest zaopatrzona w wężyk, który skończony jest pracowniczką. Hydronetka może być dostosowana do podawania zarówno prądów piany, jak również prądów wodnych. Zbiornik hydronetki, zazwyczaj ma pojemność dziesięciu litrów, chociaż możemy spotkać się również z takimi, których pojemność wynosi dwadzieścia litrów. Prądowniczki hydronetki służą do nadawania prądowi wody określonego zasięgu oraz kształtu. Hydronetki, z których do ogniska pożaru dostarcza się piana, wypełnia się roztworem wodnym środka pianotwórczego. 10 litrów takiego właśnie roztworu umożliwia uzyskać około 80 litrów piany.

Kiedy stosujemy hydronetek w działaniach gaśniczych, to musimy mieć na władze, że woda oraz piana, które są środkami gaśniczymi hydronetki, nie mogą być wykorzystywane do gaszenia niektórych materiałów, takich jak na przykład karbid i sód, które reagują z wodą, ciał żrących się w bardzo wysokich temperaturach, instalacji i urządzeń elektrycznych pod napięciem. Jeżeli do gaszenia pożaru wykorzystany będzie strumień kroplisty, to wówczas wody starczy na dłużej, ale zasięg strumienia będzie znacznie mniejszy. Podczas gaszenia, jedna strona powinna uzupełniać stale wodę w pojemniku, dzięki czemu będzie można ugasić do końca powstały ogień. umożliwi to stałą, nieprzerwaną pracę urządzenia.

Hydronetka – co musimy o nich wiedzieć?

Warto wiedzieć o tym, że na rynku oprócz standardowych hydronetek gaśniczych, możemy również spotkać takie, jakie przeznaczone są do mycia oraz odkażania. Tego typu urządzenia bardzo często wykorzystywane są między innymi do wykonywania bardzo zaawansowanych prac w sektorze chemicznym, naftowym, jak również mają na celu likwidację skażeń, dezynsekcję, jak i dezynfekcjach. Takie właśnie hydronetki, ponadto są bardzo popularne między innymi w myjniach, warsztatach, jak również serwisach samochodowych, gdzie wykorzystywane są między innymi do czyszczenia klimatyzacji, oparć, czy też siedzeń.

Z racji tego że są one niezwykle odporne na różnego rodzaju silne detergenty, czy też chemikalia, to są one powszechnie stosowane w przemyśle. Hydronetka powinna znaleźć się w każdym domu, czy też mieszkaniu, ponieważ jest w stanie zapobiec niebezpieczeństwu, na które domownicy na każdym kroku są narażeni. Wiemy, że ogień wznieca się bardzo łatwo, a zatem takie tanie i jednocześnie poręczne urządzenie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo rodzinie mieszkającej w danym domu oraz otoczeniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *