Zapewne większość z nas ma w swoim domu tak zwane wkrętaki, które pozwolą nam w razie potrzeby coś wkręcić. Jednakże rzadko kiedy można spotkać się ze wspomnianą nazwą „wkrętaki”, ponieważ zdecydowanie częściej używamy po prostu słowa „śrubokręt”, a więc narzędzie, które znajdziemy zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i również w domowej skrytce z narzędziami. Obecnie sektor narzędzi bardzo się rozwinął, zatem możemy spotkać się z wieloma różnymi narzędziami, które pomogą nam coś przykręcić, czy też odkręcić, a ich obsługa jest bardzo łatwa. Do jednych z narzędzi, które każdy powinien mieć na domowym na podorędziu, bez wapienia będą wiertarki. W związku z tym musimy wiedzieć, czym kierować się wybierając wiertarkę.

Na co zwrócić uwagę, kupując wkrętarkę?

Jeżeli zależy nam na tym, aby mieć doskonałe urządzenie, to kupując wkrętarki, powinniśmy koniecznie pod uwagę wziąć jej moc. Im jest ona większą, tym więcej czynności, możemy wykonać za jej pomocą. Ponadto, musimy zastanowić się, w jakim celu będziemy ją wykorzystywać, ponieważ ważnym aspektem, jeżeli chodzi o wybór wiertarki, jest jej napięcie. Obecnie w ofercie różnych producentów, możemy znaleźć urządzenia, które mają różne napięcia wpływające na rodzaj prac, do których będą wykorzystywane.

Wkrętarki najsłabsze o zakresie od 3,6 do 4,8 V, w szczególności stosowane są do niewielkich prac, takich jak na przykład skręcanie sprzętu AGD, czy też mebli. Mocniejsze urządzenia, zazwyczaj mają napięcie od 6,5 do 10 V i doskonale sprawdzą się przy pracach remontowych, czy też przy majsterkowaniu. Wkrętarki, których napięcie wynosi od 9,6 do 16 są naprawdę bardzo wydajne. Ponadto, większość z nich ma również funkcję wiercenia, co może się nieraz bardzo przydać. Najmocniejsze wkrętarki na rynku mają napięcie od 18 V i przeznaczone są tylko do użytku profesjonalnego. W takich urzędzikach bardzo często jest udar, co sprawdzi się przy wykonywaniu niezwykle skomplikowanych prac.

Wkrętarka akumulatorowa, czy sieciowa?

Zdecydowanie najpopularniejsze obecnie są wkrętarki akumulatorowe. Jak wynika z ich nazwy, głównym źródłem zasilania w ich przypadku jest akumulator. Dzięki temu, że nie mają kabli, są bardzo mobilne i poręczne przy wykonywaniu różnych czynności. Przydadzą się szczególnie w miejscach pracy, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Szczególnie na wysokościach, czy też na zewnątrz budynków. Warto zainwestować w droższym model wkrętarki akumulatorowej, ponieważ taka właśnie wkrętarka wytrzyma zdecydowanie dłużej bez konieczności jej ładowania. Jeżeli chodzi o wkrętarki sieciowe, to z racji konieczności podłączenia ich do prądu elektrycznego. Nasza mobilność podczas przeprowadzania różnych prac jest ograniczona. Bardzo często konieczne jest posługiwanie się nawet kilkoma przedłużaczami, co może być bardzo uciążliwe. Jednakże ich zdecydowaną największą zaletą i przewagą nad wkrętarkami akumulatorowymi, jest ich żywotność. W ich przypadku nie musimy martwić się brakiem zasilania, czy spadkiem mocy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *