W ostatnim czasie popularna firma Airpress wprowadziła do sprzedaży kompresory śrubowe serii Aps X. Dzięki nieustającemu i bardzo szybkiemu rozwojowi technologii, nowa seria ma moc od 5,5 kW do nawet 37 kW. Dostępne są wersje stało obrotowe lub zmiennoobrotowe. Kompresory śrubowe Airpress serii Aps X, opierają się na zastosowaniu nowej generacji oraz innowacyjnego napędu bezpośredniego. Pozwala to na uzyskanie najwyższej sprawności. Jednostopniowe bloki są bezpośrednio łączone z silnikiem, kompresory nie posiadają żadnych, dodatkowych elementów napędowych, dzięki temu silnik ma 100% efektywności i jest o 2 – 3 % bardziej wydajny niż jednostki asynchroniczne, posiadające tę samą specyfikę.

 

Nowe kompresory

Niektóre nowe kompresory z serii APS X, posiadają dwustopniowe bloki śrubowe, które także są bezpośrednio połączone z silnikiem. Dzięki niskiemu stosunkowi ciśnienia pomiędzy pierwszym a drugim stopniem powrót kompresji jest znacznie zminimalizowany, a wydajność urządzenia jest większa. Z pewnością warto zdecydować się na kompresory śrubowe Airpress Serii Aps X. Wymienione wyżej rozwiązania, świadczą o tym, że jest to niezawodne rozwiązanie, bardzo wydajne, a także łatwe w obsłudze. Działanie kompresorów jest bardzo bezproblemowe, a koszty eksploatacji są niskie. Ponadto nowoczesne panele sterujące, odpowiadają za monitorowanie pracy urządzenia, a także umożliwiają zmianę niektórych parametrów.

 

Rodzaje kompresorów

 

W ofercie firmy Airpress znajdują się różne kompresory serii Aps X. Między innymi warto polecić kompresory śrubowe Combii Dry X. Te  kompresory osadzamy na zbiornikach, które posiadają zintegrowane osuszacze, które pozwalają na wytwarzanie powietrza sprężonego o jakości przemysłowej. Mogą one zasilać serwisy samochodowe, silniki piaskowe, pneumatyczne  czy lakiernie. Innym rodzajem są kompresory zmiennoobrotowe Aps 7,5 Combi. Sprawdzają się one, w przypadku zróżnicowanego zapotrzebowania na powietrze sprężone. Dzięki budowie kompaktowej i niskiemu zużyciu energii, urządzenia tego typu są niezwykle popularne, szczególnie w mniejszych zakładach.

 

Kompresory zmiennoobrotowe

 

Z kolei kompresory zmiennoobrotowe Aps IVR X, są niezwykle wszechstronne. Przeznaczone są szczególnie do dużych zakładów produkcyjnych. Wybór mocy jest bardzo szeroki, ponadto zmienna praca falownika i mnóstwo dodatkowych możliwości, pozwala dobrać najlepszy model kompresora. Ostatnim rodzajem, na który warto zwrócić uwagę są dwustopniowe kompresory śrubowe Aps 2 IVR X. Są to bardzo wyjątkowe i szczególne urządzenia. Charakteryzuje je duża wydajność w stosunku do pobrania mocy. Sprężenie dwustopniowe oraz zmiennoobrotowa, inteligentna praca i oszczędność energii, sprawiają, że jest to urządzenie odpowiednie dla wielozmianowych zakładów. Każdy produkt ma trzyletnią gwarancję, a także umowę na świadczenie usług, które obejmują profesjonalną naprawę, a także konserwację. Serwis jest dostępny 24 godziny na dobę i gwarantuje on oryginalne części oraz pracę najwyższej klasy specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *