Zbliżają się urodziny Twojego męża, brata, ojca, dziadka. Prezent dla mężczyzny do dla Ciebie problem/. Często nie wiesz, co mu na nie kupić. Jednym z rozwiązań mogą być narzędzia. Ale do ich wyboru trzeba się trochę przygotować.

 

Z takiego prezentu na pewno ucieszy się ktoś, kogo nie trzeba prosić co tydzień o wymianę zepsutego zawiasu w kuchennej szafce, bo zrobi to szybko, ponieważ to lubi. Tak samo z takiego prezentu będzie zadowolony ktoś, komu chce się samemu naprawić jakiś sprzęt, zamiast oddawać go do mechanika. Gdy jubilat lubi jeszcze majsterkować, sam zbudował na przykład budę dla psa lub domek dla lalek wnuczki, to narzędziowy prezent na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Trzeba tylko jakoś wysondować, czego jeszcze nie ma, lub co by mu się przydało. Najlepiej spróbować go o to w jakiś sprytny sposób samemu wypytać lub zlecić tę misje komuś innemu. Ale musi byś ona przeprowadzona dyskretnie, aby obchodzący niedługo urodziny się niczego nie domyślił.

 

Narzędzia wielofunkcyjne

 

Dla majsterkowicza doskonałym prezentem może być na przykład jakieś narzędzie wielofunkcyjne. Jest ich obecnie sporo jest na rynku. Dzięki kilku prostym zabiegom jeden sprzęt może najpierw piłowaća potem ciąć, frezować, szlifować lub czyścić. Podobne zastosowania mają coraz częściej spotykanie w sklepach szlifierki wielofunkcyjne, które potrafią też szlifować, polerować i ciąć różne powierzchnie i przedmioty.

Inna ciekawą propozycją na prezent są też wiertarki. Najlepiej oczywiście udarowe, które można używać jako normalne wiertarki lub włnie z udarem. Ta funkcja umożliwi pracę nawet w trudnych materiałach, jak choćby w betonie.

Gdy natomiast masz wrażenie, że Twój jubilat ma już w swym narzędziowym arsenale wszystko, to możesz przypatrzeć się jak pracuje. Czy przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Gdy na przykład w czasie szlifowania nie ma założonych okularów lub nie stosuje rękawic ochronnych. Właśnie one mogą być doskonałym prezentem. Który jeszcze dodatkowo powie obdarowanemu, że troszczymy się o jego zdrowie i dbamy o jego bezpieczeństwo.

 

W funkcjonalnej walizce

 

Podstawowe narzędzia ręczne zawsze przydadzą się w każdym domu, dlatego ich zestaw może być również dobrym prezentem dla kogoś, kto nie jest entuzjastą przykręcania śrub lub wbijania gwoździ,ale niestety czasami musi się tym zająć. Gdy dodatkowo taki zestaw spakowany jest w gustownej i funkcjonalnej walizce na pewno spodoba się każdemu facetowi.

Dodatkowo można mu też przy okazji kupić elektryczny wkrętak. Aby nie musiał tych wszystkich kilku śrub na miesiąc odkręcać lub wkręcać ręcznie. Zwykle takie wkrętaki posiadają również własne oświetlenie diodami led, które sprawiają, że wszystko doskonale widać. A może to wszystko spowoduje też, że nagle odkryje on w sobie żyłkę domowego mechanika i w przyszłości ucieszy się z czegoś bardziej wyrafinowanego, jak choćby zestawu kluczy nasadowych. Pozwolą one na łatwe odkręcenie i dokręcanie każdej śruby, do której dostęp może być utrudniony. Tak bywa na przykład w samochodzie lub w rowerze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *