We własnym warsztacie podstawą są urządzenia do prostych napraw. Należałoby go powoli zwiększać o kolejne akcesoria. Nie może w nim zabraknąć miarek, wkrętarek, młotów oraz wkrętaków, lecz także wielu różnych odpowiednich urządzeń. Więc, gdy nie masz pomysłu na upominek, należałoby zastanowić się nad uzupełnieniem warsztatu o następne dobre urządzenia.

narzędzia do drobnych prac

 

Jaki zestaw urządzeń ręcznych do małych napraw w budynku dobrać?

Kapiący kran, trzeszczący zamek, rozluźnione zawiasy to liczne domowe usterki, lecz na szczęście z rodzaju owych małych. Każdy domowy majsterkowicz winien mieć we własnym zestawie urządzeń młotek ślusarski. Wbijanie gwoździ oraz drobniejsze prace domowe nie będą już stanowiły tak dużego wyzwania. Z pewnością przyda się również młotek prostszy służący do wkręcania drobniejszych gwoździ (jeden o wadze 200 oraz 500g). Dobrze jest również rozejrzeć się za modelem z metalicznym gumowanym uchwytem umocowanym na stałe do obucha.

 

Urządzenia potrzebne

Młotek musi odnaleźć się w każdym domu, gdyż wbijanie i wyciąganie gwoździ to jedne spośród przeważnie robionych czynności domowych, np. podczas zawieszania obrazków, montowania półek na książki lub składania pewnych mebli. Nabywając młotek, należałoby się wyposażyć również w zestaw gwoździ o rozmaitych kształtach. Do zbioru narzędzi potrzebnych kwalifikuje się także śrubokręt, określany czasem wkrętakiem. W naszej kolekcji powinny się odnaleźć śrubokręty zwykłe oraz krzyżakowe w rozmaitych kształtach.

 

Kombinerki

Pomogą nam usunąć krzywo wbity gwóźdź, lecz również wykorzystamy ich do cięcia kabli podczas prac elektrycznych. Ich silnymi obejmami przytrzymamy nakrętkę śruby podczas jej otwierania czy ściągniemy lub zginiemy metaliczny przedmiot.

 

Narzędzia malarskie

Najprostszym narzędziem malarskim są niewątpliwie pędzle. Wyróżnić tutaj można pędzle koliste, płaskie, do farb rozpuszczalnikowych, wodnych, do farb akrylowych lub olejnych. Na pewno należy nadmienić również o wałkach służących do malowania większych przestrzeni. Tu niezwykle dobrym akcesorium mogą wykazać się również kuwety oraz kratki służące do filtrowania farby z wałka.

 

Metrówka

Będzie niezbędna nawet do przymierzenia mebli oraz przyda się podczas każdego przemeblowania. W ofertach handlowych odnajdziemy metrówki o rozmaitych długościach pomiaru. Natomiast doskonale sprawdzają się artykuły o długości do 5 metrów. Większa metrówka byłaby już mniej wygodna. Komfort jej użycia w warunkach mieszkaniowych byłby mniejszy. Jednak małe artykuły o długości do 5 metrów z pewnością spełnią potrzeby mieszkańców.

 

W jakie klucze ręczne urozmaicić domową skrzynkę z urządzeniami?

W małych, domowych naprawach z pewnością nie raz sięgniemy po dobry klucz. Jeżeli nie pragniemy poświęcić na nie za dużego budżetu, możemy sięgnąć po rozwiązania rodzaju 2 w 1, takie jak np. klucze płasko-oczkowe. Stosując je, zrealizujemy większość małych reparacji – niezależnie od tego, jak bardzo przykręcona jest śruba. Nabywając klucze płasko-oczkowe, najlepiej wyposażyć się od razu w zestaw zestawiony z paru rozmiarów, np. od 8 do 20 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *