Będąc właścicielem domu czy mieszkania, zawsze znajdziemy coś do zrobienia. Czy to usunięcie drobnej awarii, zawieszenie ozdoby na ścianie czy skręcenie mebli. Wszystkie te czynności byłyby niezwykle ciężkie do wykonania w momencie, kiedy na swoim wyposażeniu nie mamy choćby podstawowych narzędzi. Nawet jeśli nie jesteśmy majsterkowiczami, istnieje pewne niezbędne minimum narzędzi zarówno ręcznych, jak i elektrycznych, które umożliwią nam wykonanie podstawowych czynności w szybki, sprawny i przyjemny sposób. Poniżej przedstawiamy narzędzia, bez których nie może obyć się żaden domownik.

 

Klucze i wkrętaki

W żadnym domu nie możemy obyć się bez choćby najbardziej podstawowych kluczy i wkrętaków. To dzięki nim jesteśmy w stanie złożyć meble, a także wkręcić jakąkolwiek śrube. Warto w swojej skrzynce narzędziowej znaleźć wkrętaki krzyżowe, izolowane oraz płaskie. Popularny krzyżak ma niewiarygodnie szerokie zastosowanie i jest to najczęściej stosowany typ wkrętaków. Jeżeli jednak natkniemy się na wkręt z pojedynczym płaskim nacięciem, wtedy z pomocą przyjdzie nam wkrętak płaski. Od czasu do czasu niezbędna będzie również wymiana gniazdka lub lampy. W takich sytuacjach warto wyposażyć się w próbnik elektryczny, który dodatkowo zweryfikuje, czy przez dane gniazdko przepływa prąd. Do jakichkolwiek prac hydraulicznych jak wymiana kranu lub uszczelki, przyda się klucz płaski, a także klucz nastawny. Jeżeli jednak nie chcemy inwestować w kilkanaście rodzajów kluczy w różnych rozmiarach, możemy się ograniczyć do kupna kluczy płasko oczkowych.

 

 

Kombinerki

Kombinerki, a inaczej szczypce stanowią równie ważne i podstawowe wyposażenie każdego domu. To dzięki niemu przed odświeżeniem koloru ściany możemy z łatwością wyciągnąć wszelkiego rodzaju niepotrzebne gwoździe. Przy wbijaniu nowych natomiast, szczypce będą chroniły nas przed potencjalnym uderzeniem w palec. Szczypce doskonale nadadzą się również do przecinania słabych materiałów jak drut czy kawałek kabla.

 

Marka lub calówka

Sprawdzenie wymiaru na ścianie w celu zawieszenia ozdoby, wymierzenie rozmiarów do zakupu nowego mebla lub oszacowanie, ile paczek płytek ceramicznych musimy kupić. Do tych wszystkich czynności przyda nam się narzędzie, dzięki któremu w precyzyjny sposób pobierzemy wszystkie miary. W zależności od naszych preferencji mamy do wyboru miarę składaną, zwaną calówką, która dzięki swojej stabilności pozwala na samodzielne wykonanie wszelkich pomiarów. Jeśli jednak zależy nam na większych pomiarach, warto zainwestować w miarkę zwijaną.

 

Wiertarka

Wiertarka to zdecydowanie najważniejsze elektronarzędzie, jakie możemy sobie wyobrazić. Wywiercenie dziury w ścianie w celu zawieszenia obrazu, przymocowanie mebli lub jakichkolwiek innych elementów – do tego niezbędna na będzie właśnie wiertarka. Jeżeli planujemy w głównej mierze wiercić w ścianach, upewnijmy się, że wiertarka jest wyposażona w udar. W zależności od wierteł, jakie zakupimy, nasza wiertarka zyska ogromną uniwersalność, dzięki czemu będziemy mogli pracować na wszystkich dostępnych materiałach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *