Będąc właścicielem domu czy mieszkania, zawsze znajdziemy coś do zrobienia. Czy to usunięcie drobnej awarii, zawieszenie ozdoby na ścianie czy skręcenie mebli. Wszystkie te czynności byłyby niezwykle ciężkie do wykonania w momencie, kiedy na swoim wyposażeniu nie mamy choćby podstawowych narzędzi. Nawet jeśli nie jesteśmy majsterkowiczami, istnieje pewne niezbędne minimum narzędzi zarówno ręcznych, jak i elektrycznych, które umożliwią nam wykonanie podstawowych czynności w szybki, sprawny i przyjemny sposób. Poniżej przedstawiamy narzędzia, bez których nie może obyć się żaden domownik.

 

Klucze i wkrętaki

W żadnym domu nie możemy obyć się bez choćby najbardziej podstawowych kluczy i wkrętaków. To dzięki nim jesteśmy w stanie złożyć meble, a także wkręcić jakąkolwiek śrube. Warto w swojej skrzynce narzędziowej znaleźć wkrętaki krzyżowe, izolowane oraz płaskie. Popularny krzyżak ma niewiarygodnie szerokie zastosowanie i jest to najczęściej stosowany typ wkrętaków. Jeżeli jednak natkniemy się na wkręt z pojedynczym płaskim nacięciem, wtedy z pomocą przyjdzie nam wkrętak płaski. Od czasu do czasu niezbędna będzie również wymiana gniazdka lub lampy. W takich sytuacjach warto wyposażyć się w próbnik elektryczny, który dodatkowo zweryfikuje, czy przez dane gniazdko przepływa prąd. Do jakichkolwiek prac hydraulicznych jak wymiana kranu lub uszczelki, przyda się klucz płaski, a także klucz nastawny. Jeżeli jednak nie chcemy inwestować w kilkanaście rodzajów kluczy w różnych rozmiarach, możemy się ograniczyć do kupna kluczy płasko oczkowych.

 

 

Kombinerki

Kombinerki, a inaczej szczypce stanowią równie ważne i podstawowe wyposażenie każdego domu. To dzięki niemu przed odświeżeniem koloru ściany możemy z łatwością wyciągnąć wszelkiego rodzaju niepotrzebne gwoździe. Przy wbijaniu nowych natomiast, szczypce będą chroniły nas przed potencjalnym uderzeniem w palec. Szczypce doskonale nadadzą się również do przecinania słabych materiałów jak drut czy kawałek kabla.

 

Marka lub calówka

Sprawdzenie wymiaru na ścianie w celu zawieszenia ozdoby, wymierzenie rozmiarów do zakupu nowego mebla lub oszacowanie, ile paczek płytek ceramicznych musimy kupić. Do tych wszystkich czynności przyda nam się narzędzie, dzięki któremu w precyzyjny sposób pobierzemy wszystkie miary. W zależności od naszych preferencji mamy do wyboru miarę składaną, zwaną calówką, która dzięki swojej stabilności pozwala na samodzielne wykonanie wszelkich pomiarów. Jeśli jednak zależy nam na większych pomiarach, warto zainwestować w miarkę zwijaną.

 

Wiertarka

Wiertarka to zdecydowanie najważniejsze elektronarzędzie, jakie możemy sobie wyobrazić. Wywiercenie dziury w ścianie w celu zawieszenia obrazu, przymocowanie mebli lub jakichkolwiek innych elementów – do tego niezbędna na będzie właśnie wiertarka. Jeżeli planujemy w głównej mierze wiercić w ścianach, upewnijmy się, że wiertarka jest wyposażona w udar. W zależności od wierteł, jakie zakupimy, nasza wiertarka zyska ogromną uniwersalność, dzięki czemu będziemy mogli pracować na wszystkich dostępnych materiałach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *