Odkurzacze przemysłowe, stanowią bardziej rozszerzoną wersję urządzeń, jaka jest przez nas wykorzystywana podczas robienia porządków domowych. Wiele osób uważa, że są to to jak ich nazwa mówi, odkurzacze przeznaczone do użytku przemysłowego. Nie każdy wie, że doskonale sprawdzą się one równie w domu. Musimy zatem wiedzieć, czym kierować się wybierając odkurzacz przemysłowy. 

Czym jest odkurzacz przemysłowy?

Obecnie odkurzacze przemysłowe, cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością, zatem możemy je znaleźć w wielu polskich domach. Powoli odkurzacze przemysłowe zastępują te standardowe. Czym, jednakże właściwie jest odkurzacz przemysłowy? Jest to sprzęt, jaki najczęściej jest wykorzystywany w różnych dziedzinach przemysłu, dzięki czemu nie stanowi nawet najmniejszego problemu, usunięcie szkodliwych pyłków, opiłków, czy też bardzo drobnych świeci. W związku z tym odkurzacz ten bardzo często stosowany jest w różnych fabrykach, halach produkcyjnych, czy też w magazynach. Obecnie znajdziemy na rynku wiele różnego rodzaju odkurzaczy przemysłowych. Dostępny jest na przykład odkurzacz przemysłowy z potrząsaczem, z filtrem, jak również odkurzacz przemysłowy bezworkowy.

Przy odkurzaczach przemysłowych, bardzo ważny jest podział na klasy

Odkurzacz przemysłowy, zdecydowanie lepiej sprawdzi się przy usuwaniu większych zabrudzeń, aniżeli odkurzacz standardowy. W związku z tym, powinniśmy, jak wygląda podział odkurzaczy przemysłowych na klasy. Przydział do jednej z trzech najważniejszych klas, decyduje o tym z jakiego rodzaju zabrudzeniami, nasz odkurzacz zdecydowanie najlepiej sobie poradzi. Jeżeli chodzi o odkurzacze przemysłowe z klasy L, to zdecydowanie najlepiej pochłoną drobne kruszywo oraz pył. Odkurzacz przemysłowy klasy M, ponadto poradzi sobie z pozostałościami po farba, czy też gipsie. Z kolei klasa H, to klasa najbardziej wyspecjalizowana. Odkurzacze przemysłowe klasy H, doskonale sprawdzą się z usuwaniem, nawet najbardziej niebezpiecznych substancji, takich jak kadm, azbest, ołów, czy też pleśń. 

O czym musimy pamiętać, jeżeli chcemy kupić najlepszy odkurzacz przemysłowy?

W przypadku każdego urządzenia elektrycznego, w tym również przy odkurzaczu przemysłowym, musimy zwrócić uwagę na jego moc. Która zawsze powinna być dostosowana do prac, jakie będziemy wykonywać przy jego pomocy. Jeżeli chodzi o urządzenia stosowane do celów profesjonalnych, minimum to 1200 W, lecz zdecydowanie lepiej sprawdzi się ten o mocy 1800 W. Jeżeli zależy nam na tym, aby odkurzacz pomógł nam pozbyć się trudnych zabrudzeń, to powinniśmy zdecydować się na model o mocy 3000 W. Możemy spotkać się z modelami, które wyposażone są w więcej, niż jeden silnik. Wtedy, to my wybieramy z ilu silników nasz odkurzacz, ma w danej chwili korzystać. Warto przy wyborze kierować się również długością kabla oraz węża. Magazyny, fabryki, czy też hal budowlane są nieraz bardzo duże. Więc warto zdecydować się na odkurzacz, który ma kabel na tyle długi, że bez problemu trafimy w każdy zakamarek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *