Akumulatorowa piła szablasta znamy  jako pilarka szablowa. Urządzenie to jest zwykłym narzędziem, jakie znane jest od wielu lat. Jednakże od pewnego czasu technika niezwykle się rozwinęła w różnych dziedzinach. Dlatego też właśnie pilarki brzeszczotowe są teraz niezwykle proste w użyciu. Piła szablasta to pilarka brzeszczotowa, jaka spotykana jest jako piła elektryczna oraz akumulatorowa. Ze względu na to, iż pełni ona role wielu narzędzi, jest ona bardzo często stosowana. To właśnie dlatego wyrzynarki szablaste do drzewa, wyprodukowane przez wiodące firmy, cieszą się dużą popularnością.

 

Piła szablasta – jak działa?

 

Piła szablasta umożliwia szybkie i łatwe przecinanie różnych artykułów. Dzięki niej możemy bez trudu przeciąć metalowy kształtownik lub drewnianą belkę. Piła też znacznie pomaga opracować metalowe bądź drewniane składniki, bądź wyczyścić z korozji różnorodne zakątki. Pilarka szablasta ma relatywnie niewielką historię. Koncepcja, jaka przyświecała twórcom przy jej projektowaniu, była łatwa. Chodziło o to, żeby uprościć pracę ślusarzom, instalatorom oraz technikom. Jak wiadomo, osoby te nierzadko muszą szybko obciąć na właściwy rozmiar, na przykład metalowe kształtowniki, blachę, bądź elementy z tworzywa syntetycznego. Zwróćmy uwagę, że nie tak dawno prace owe robiliśmy ręcznie przeróżnego typu piłami. Od operatora wymagało to nie jedynie wiedzy, jak dobrze to wykonać pracę, ale również ważne są narzędzia.

 

Wszechstronność piły szablastej

 

Piła szablasta Super Sawzall®
M18 FUEL™ Piła szablasta Super Sawzall®

Piła zaczyna być popularna, w związku, z tym że jest niezwykle wszechstronna. Teraz napotkamy ją w wyposażeniu ogrodników, stolarzy, mechaników, ślusarzy lub także instalatorów. Piła ma ergonomiczny kształt, jaki zapewnia jej działanie, chociażby w ciężko dostępnych miejscach. Posiada ona mały brzeszczot, który z łatwością wsunie się w każdą szczelinę i pozwoli nam zrobić cięcia wprost przy ścianach materiałów. Różne końcówki narzędzia zapewniają niezwykle dokładne czynności. Znajdziemy na przykład pilniki oraz tarniki, jakie w małym stopniu zmieniają kształt dobranego produktu. Właśnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie doskonale dostosować go do własnych potrzeb.

 

Piła szablasta – zastosowanie

 

Piły szablastej użyjemy przede wszystkim do prostych cięć poprzecznych. Wszelkie cięcia wzdłużne wykonują pilarki tarczowe. Gdy dopasujemy właściwe brzeszczoty, będziemy mogli ciąć drewno wilgotne bądź suche, metal, sklejki włóknocementowe, czy też produkty termoizolacyjne. Piłę szablastą akumulatorową weźmiemy ze sobą tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdek, na przykład do ogrodu. Celem  piłowania pilnikiem  skrawanie z przestrzeni polerowanego metalu delikatnej powłoki o grubości nawet kilku milimetrów. Na brzeszczocie są w tymże celu nacięte zęby o pochyleniu w jedną stronę. Mogą być one rozmieszczone ukosem, bądź falisto wobec osi pilnika. We współzależności od wielkości ząbków wyróżnia się pilniki zdzieraki, równiaki, półgładziki, jak i jedwabniki.

 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Niezbędne narzędzia do obróbki drewna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *