Zanim zaczniemy remont mieszkania musimy dokonać jego pomiarów. Nie każdego majsterkowicza stać na pomiar narzędziami laserowymi. W przypadku majsterkowiczów, którzy od czasu do czasu dokonują remontów sprzęt jest zbędny. Dlatego w tym przypadku warto postawić na standardowe metody pomiarów. Do tego celu może posłużyć niewielki zestaw od MILWAUKEE. Zanim przejdziemy do jego opisu przyjrzymy się nieco historii marki.

poziomica
poziomica

Od kiedy MILWAUKEE działa na naszym rynku?

Za każdym produktem kryje się jego prawdziwa historia. Zanim dowiemy się: jak to wszystko się zaczęło? Musimy cofnąć się do samych początków. Marka swoją nazwę zapoczątkowała od małego miasta w Stanach Zjednoczonych. Z języka indiańskiego słowo Millioke oznacza dobrą ziemię. Miasto leżące w tanie Wisconsin posiada dość bogatą historię. Miasto to posiada dość dużą Polonię, aż 12,7% społeczeństwa posiada polskie korzenie. Pierwsi emigranci polscy zaczęli napływać do tego miasta już w 1870 roku. Miasto to doczekało się nawet polskiego kościoła katolickiego, a dokładniej Bazyliki św. Jozafata.

Marka zaczęła produkcję swoich pierwszym narzędzi już 1924 roku. Założycielem marki jest A.F.Siebert. Po kilku latach od otwarcia firmy świat zobaczył pierwszą w życiu wiertarkę. Model był lekki i przenośny. Konstrukcja w trybie 1/4 nosiła nazwę „Hole-Shooter”. Po tym debiucie A.F.Siebert pokazał światu wiertarkę 3/4. Był to model udarowy. Druga na świecie wiertarka pozwala na montaż kotw w betonie oraz przyczyniała się do szybkiego wiercenia otworów pod wkręty. Dziś firma A.F.Siebert jest światowym koncernem narzędzi, która poszerza swoją ofertę o coraz to nowoczesne produkty.

Pomysł na wymiarowanie, czyli atrakcyjny zestaw od MILWAUKEE

W celu przeprowadzenie wymiarów warto skorzystać z zestawu MILWAUKEE. Aby móc przygotować się do remontu w opakowaniu znajdziemy 3 akcesoria:

  • MIARA – dołączona do zestawu pozwoli na określenie dokładnej długości w pomieszczeniach zamkniętych oraz na zewnątrz budynków. Miara składa się z plastikowego podajnika, w którym znajdziemy zwój metalowej miarki. Podziałka wykonana z elastycznej blachy mierzy z dokładnością 1 mm. Całkowity zakres podziałki pozwala na wymiar o maksymalnej długości 5 metrów. Podajnik został zaopatrzony w blokadę. Dzięki czemu możesz zatrzymać wymiar na dowolnej wartości i przenieść go na inny rodzaj materiału.
  • NÓŻ – narzędzie potrzebne do przecinania kartonu, gumy oraz cienkiego metalu. Nóż został zaopatrzony w pochwę, który pozwala na dowolną regulację długości ostrza.
  • MARKER – pisak posiada atrament w kolorze czarnym. Nadaje się do oznakowanie miejsc na cięcia, klejenie oraz montaż np. dekoracji. Pisak jest odporny na ścieranie oraz wilgoć, dzięki czemu podczas deszczowej pogody możesz wykonywać zewnętrzne pomiary. Pisak permanentny posiada cienką końcówkę do dyskretnego znakowania. Za jego pomocą miejsce na małe wkręty nie zostawią żadnych śladów. Wkład jest bardzo wydajny dzięki czemu marker wystarcza na dłużej. Zamknięty w szczelnym opakowaniu z zakrętką nie ulega szybkiemu wyschnięciu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *