W sklepach z narzędziami obserwujemy coraz szerszy wybór specjalistycznych sprzętów. W kategorii przyrządów pomiarowych znajdziemy klasyczne poziomice wodne, laserowe, a także elektryczne. Mimo podobnego wyglądu ich zastosowanie i funkcjonalność jest nieco odmienna. W artykule przybliżono charakterystykę poziomic elektrycznych, które są stosunkowo nowe na rynku.

 

Czym jest poziomica elektroniczna?

Klasyczna poziomica (zwana też: poziomnicą, waserwagą, libellą) wykorzystuje siłę grawitacji do wyznaczenia pomiaru. Poziomica laserowa spełnia taką samą funkcję, lecz wykorzystuje do tego wiązkę światła laserowego. Natomiast główną funkcją poziomicy elektronicznej jest dokonanie dokładnego pomiaru poziomości lub pionowości płaszczyzn w budownictwie, a także zmierzenie, ustawienie, zapisanie i odtworzenie dowolnego konta w zakresie 360 stopni. Jest to narzędzie kompaktowe i solidne, niewątpliwie usprawnia pracę i czyni ją bardziej wydajną. M.in. dlatego, że wyświetlacz cyfrowy jest łatwiejszy do odczytu niż klasyczna libella, dzięki temu niezależnie od pozycji, w której dokonywany jest pomiar, otrzymamy dokładny wynik.

Dodatkowo poziomica elektroniczna, nie ma potrzeby ponownej re-kalibracji, gdyż w przeciwieństwie do poziomic wodnych, zachowuje ona dokładność. Jest to sprzęt niezastąpiony dla osób, które wykonują prace budowlane i remontowe zawodowo, ale sprawdzi się też w każdym domu, w którym jest przeprowadzany remont.

 

 

Co wyróżnia poziomice elektroniczne? 

Obsługa tego narzędzia jest łatwa i intuicyjna. Firma Milwaukee oferuje poziomice w dwóch rozmiarach: 60 cm i 120 cm. Dzięki czemu można dostosować ją do powierzchni, na której wykonywane są prace. Na uwagę zasługuje też projekt narzędzia wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami:

– Minimalizm – panel sterowania jest prosty w obsłudze, zawiera kilka wygodnych przycisków, którymi zmienia się jednostki pomiarowe i blokuje pomiar. Dzięki temu można dokonać precyzyjnego odczytu z ekranu.

– Dokładność – charakteryzują się najwyższą dokładnością przez cały okres użytkowania. Nie ma potrzeby, aby samodzielnie je kalibrować.

– Wytrzymałość i wygoda – konstrukcja i wyświetlacz jest na tyle wytrzymały, że sprawdzi się przy każdym rodzaju prac. Rama i wyświetlacz zostały dodatkowo wzmocnione, a sama konstrukcja zawiera ochronę IP65, dzięki czemu urządzenie jest trwałe w każdych warunkach. Wewnętrzne elementy są w pełni chronione.

– Innowacyjność – poziomice elektroniczne Milwaukee Redstick są wyposażone w technologię Pinpoint, dzięki czemu ustawia je się szybko i intuicyjnie. Zawierają 4 rodzaje sygnalizacji: numeryczną, graficzną, kolorystyczną i dźwiękową. Absolutną innowacją jest możliwość ładowania i użytkowania poziomicy na akumulatorze USB.

 

 

Dla kogo są polecane poziomice elektroniczne? 

Narzędzia te są rekomendowane dla osób, które cenią w pracy wygodną, precyzyjną i szybką obsługę sprzętów. Jest to narzędzie dedykowane do szerokiej gamy prac. Dla stolarzy, glazurników, architektów, malarzy, spawaczy, a także każdego, kto chce sprawdzić kąt nachylenia, montuje elementy w poziomie, pionie, pod odpowiednim kątem. Świetnie sprawdzi się również podczas remontu w domu i prostych prac, jak np. wieszanie półek na ścianie. Dzięki niej wykonamy każdą prace w sposób precyzyjny i komfortowy.

 

4 komentarze

  1. Pingback: Jak wybrać wiertło do szkła ? - Narzędzia dla Ciebie i Twojej firmy

  2. Pingback: Wybieramy wkrętarkę - Narzędzia dla Ciebie i Twojej firmy

  3. Pingback: Co wpływa na jakość elektronarzędzi? - Narzędzia dla Ciebie i Twojej firmy

  4. Pingback: Przecinarka z serii MX FUEL - Narzędzia dla Ciebie i Twojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *