Każdy majsterkowicz, który uwielbia pracę, szczególnie z drewnem na pewno potrzebuje kilku narzędzi, które sprawią, że jego praca będzie znacznie przyjemniejsza, łatwiejsza oraz szybsza. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, które mogą wydać się za drogie na samodzielny zakup. Istnieje też taka grupa narzędzi, które wprawdzie przydadzą się do warsztatu stolarza, jednak zawsze znajdzie się zakup większej potrzeby. Poniżej przedstawione zostały idealne prezenty dla każdej osoby, która z zawodu lub zamiłowania zajmuje się obróbką w drewnie. Obdarowując naszego bliskiego jednym z tych prezentów, z pewnością sprawimy mu ogromną radość.

Szlifierka oscylacyjna

Szlifierka oscylacyjna pozwala nam na maksymalne wygładzenie wszystkich powierzchni, a użytkowanie jej jest bardzo proste i przyjemne. Tego typu szlifierka, dzięki swojej prostokątnej tarczy idealnie nadaje się do szlifowania dużych powierzchni drewnianych jak całe płyty, drzwi i panele, jak i małych elementów jak nogi krzeseł i ławek. Szlifierka oscylacyjna idealnie nada się nie tylko do obróbki drewna, ale również metalu, a nawet betonu. Szlifierka oscylacyjna, dzięki swoich ruchom oscylacyjnym dobrze radzi sobie również z usuwaniem starych powłok malarskich.

 

Tarniki do drewna

Tarniki do drewna to grupa narzędzi, które w idealny sposób potrafią wygładzić każdą powierzchni i każdy róg drewnianego mebla w taki sposób, by nie znalazła się nawet jedna ostra krawędź. Oczywiście w dzisiejszych czasach tego typu procesy możemy wykonywać z pomocą elektronarzędzi, jednak dobrze jest mieć w zapasie ręczne odpowiedniki narzędzi, które w niektórych pracach są znacznie bardziej precyzyjne. Zestaw tarników to miły upominek, który na pewno nie wydrenuje naszego portfela za bardzo.

 

Zestaw frezów do drewna

Frezy do drewna to idealny prezent dla majsterkowicza, który uwielbia w oryginalny sposób ozdobić drewno imponującymi kształtami. Do tego celu niezbędne nam są frezy, które nadają drewnu niebanalnego wyglądu. Frezy są wykonane ze specjalnego węglika, dzięki czemu są one odporne na bardzo wysokie temperatury. Taka budowa gwarantuje nam długowieczność frezów. Jeśli pragniemy sprawić naszemu bliskiemu prawdziwą niespodziankę, zainwestujmy w specjalny zestaw frezów, który wyposażony jest w stylową walizkę, która zapewnia nam świetną organizację naszych frezów.

 

Ściski stolarskie

To świetny prezent dla każdego majsterkowicza, który zajmuje się mniejszymi projektami, które wymagają przytrzymania i dociskania konkretnych elementów drewna do siebie. Ściski występują w różnych wymiarach, są również ściski oferujące dodatkowe funkcjonalności. Ważne jednak, by ściski, które zakupimy w ramach prezentu były wysokiej jakości.

 

Frezarka

Urządzenie to kolejne elektronarzędzie, z którego każdy majsterkowicz zajmujący się obróbką drewna będzie zachwycony. Pozwoli ona na wykonanie idealnych nacięć, rowków, wrębów, a także profilowania. Frezarka to obowiązkowe narzędzie dla każdego, kto myśli o wykonywaniu prawdziwych cudów w drewnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *