Z całą pewnością każdy zgodzi się z tym, że praca na budowie, to praca naprawdę bardzo ciężka. Zarówno budowlańcy, jak i również operatorzy marzy, kierownicy, czy też inżynierowie zmagają się nie tylko ze zmęczeniem fizycznym, ale również z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Kiedy panuje silny wiatr i są silne mrozy, to wówczas bardzo łatwo jest się przeziębić. Dlatego też można zobaczyć, że coraz firm decyduje się na to, aby swoim pracownikom zapewnić podgrzewaną odzież roboczą. Czym ona jest i czy rzeczywiście dobrze się sprawdza?

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości odzież robocza?

Zawsze, kiedy wybieramy odzież roboczą, to koniecznie musimy mieć na uwadze, że musi być ona odpowiednio dostosowana do danego charakteru prac, jakie są wykonywane. Danym miejscu. Poszczególne element garderoby, mogą mieć właściwości, takie jak na przykład odporność na wodę oraz wiatr. Dzięki temu będzie można na dłużej utrzymać odpowiednią temperaturę, która jest bezpieczna dla naszego organizmu. Pomimo tych cech, ubranie robocze musi być lekkie, nie może krępować ruchów. Musi umożliwiać niekiedy bardzo długą i wytężoną pracę fizyczną. Dlatego też odzież podgrzewana, jak również inne rodzaje odzieży roboczej, to naprawdę produkty niezwykle zaawansowane technologicznie. Które znacząco różnią się od elementów garderoby, którą nakładamy każdego dnia.

Podgrzewana kurtka

Do podgrzewanej odzieży roboczej, zaliczyć możemy kurtki, kamizelki, czy też bluzy, jakie mają wbudowane akumulatory oraz systemy, które mają za zadanie rozprowadzać ciepło. Na pierwszy rzut oka taka odzież nie będzie się różniła niczym od zwykłych ubrań, ponieważ jest elastyczna, wygodna nie ogranicza naszych ruchów, jak również można ją bez najmniejszego problemu prać w pralce, czy też suszyć w suszarce. Kiedy jednakże taka kurtka zostanie założona, to osoba ją nosząca, za pomocą przycisku uruchomić jej podgrzewanie.

Oczywiści, ilość generowanego przez akumulator powietrza, może być regulowana. Ponadto, doskonałej jakości podgrzewana odzież robocza ma wbudowane systemy grzewcze, które znajdują się na klatce piersiowej, na plecach oraz na brzuchu. W wielu modelach można również uruchomić ogrzewanie w przednich kieszeniach, dzięki czemu szybko możemy ogrzać swoje dłonie. Zazwyczaj, podgrzewaną odzież robocza jest szyta z wodoodpornych i wiatrochronnych materiałów. Dzięki czemu zapewnia ochronę ciała nawet w najbardziej skrajnych warunkach pogodowych. Akumulatory, które znajdują się w odzieży podgrzewanej wyróżniają się długim czasem działania, który może wynosić nawet 8 godzin. W niektórych modelach znajdziemy też kabel z końcówką mikro USB, dzięki czemu w każdej chwili będziemy mogli naładować telefon.

Różne modele

Podgrzewana odzież robocza obejmuje elementy garderoby, takie jak kurtki, kamizelki, czy też bluzy. Często na budowie pracują także panie, dlatego też w ofercie wielu firm znajdziemy również podgrzewaną odzież kobiecą. Bardzo często na zakup takiej podgrzewanej kurtki decydują się osoby, które lubią spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, na przykład myśliwi, czy też wędkarze. Mogą oni zdecydować się na specjalny model w kolorystyce kamuflażowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *