System narzędzi ogrodowych Milwaukee FOPH to znakomite rozwiązanie, które wykorzystuje najbardziej nowoczesną i zaawansowaną technologię, opartą na działaniu bezprzewodowym. Są one przeznaczone dla profesjonalistów, którzy zajmują się pielęgnowaniem zieleni. Dzięki wysokiej mocy i długiemu czasowi pracy, system bardzo dobrze się sprawdza. Ponadto jest on o kilogram lżejszy od innych, podobnych rozwiązań.

 

Z czego składa się nowy, uniwersalny system narzędzi ogrodowych?

 

Nowy system narzędzi ogrodowych składa się ze specjalnego, napędowego ramienia, a także narzędzi roboczych takich jak: kosy, nożyce do żywopłotu, piły łańcuchowej oraz wycinarki pionowej. Elementy te montuje się dzięki wykorzystaniu bardzo prostego w obsłudze mocowania QUIK-LOK.

Ramię napędowe to rozwiązanie wspólne dla wszystkich narzędzi systemowych. Jest ono wyposażone w silnik oraz akumulatory Milwaukee. Dzięki elektronice REDLINK PLUS można bardzo szybko wyregulować poszczególne parametry, dotyczące pracy dodatkowych narzędzi. Obecność głównego włącznika i elektronicznych biegów, znacznie ułatwia pracę.

Warto wspomnieć, że ramię napędowe, posiada specjalną rękojeść, która jest pokryta bardzo miękką i przyjazną w dotyku wykładziną. Rękojeść posiada także pomocniczy uchwyt oraz pas, który pozwala na pewne trzymanie i dobre ułożenie narzędzia w trakcie pracy. Ma to wpływ na zwiększenie komfortu i kontroli nad urządzeniem.

 

Poszczególne przystawki

 

Kosa jest przeznaczona do cięcia gęstych i grubych zarośli, pnączy oraz traw. Może ona pracować przez około jedną godzinę. Szerokość koszenia wynosi 350 do 400 mm. Dzięki zastosowaniu kosy, możliwe jest efektowne cięcie, przy optymalnym czasie pracy i maksymalnej wydajności.

Dzięki zastosowaniu piły łańcuchowej, z łatwością można ciąć gałęzie, które rosną bardzo wysoko, a także niższe konary. Piła bardzo dobrze sobie radzi, z twardym drzewem. Jedno ładowanie akumulatora pozwala na wykonanie około 150 cięć. Dzięki prowadnicy i łańcuchowi, cięcie przebiega bardzo płynnie i szybko. Dużym udogodnieniem jest też automatyczny układ smarowania, szybka regulacja napięcia i specjalny hak, dzięki któremu można zwiększyć nacisk w trakcie cięcia.

 

Wycinarka pionowa

 

Wycinarka pionowa ma wysokość około 20 cm. Dużą zaletą jest koło podpierające, które zapewnia większą kontrolę nad nożem tnącym oraz kątem nachylenia. Dzięki wycinarce można wyciąć dokładne linie, które będą oddzielać roślinność od różnych powierzchni jak np. podjazdy czy chodniki. Z uwagi na to, że podczas pracy, może on mieć bliski kontakt z twardymi powierzchniami jak np. beton, dodatkowo zastosowano specjalną, metalową osłonę, która zabezpiecza nóż, a także ślizgową płytę, chroniącą przekładnię.

Nożyce żywopłotowe, ułatwiają cięcie w różnych pozycjach. Ostrze wynosi około 51 cm i umożliwia ono obróbkę dużej powierzchni żywopłotu za jednym zamachem. W szczególnych przypadkach możliwe jest wydłużenie ramienia, nawet do 91 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *