Zapewne raz na jakiś czas, każdy z nas robi w domu jakieś mniejsze, czy też większe remonty. Podczas przeprowadzania remontów, oczywiście niezbędne są różnego rodzaju narzędzia, a jednym z nich bez wątpienia jest wkrętarka akumulatorowa. Jest to bardzo funkcjonalne oraz poręczne narzędzie, które zdecydowanie powinno znaleźć się w skrzynce profesjonalnego majsterkowicza. Jednakże, zanim zdecydujemy się na zakup tego właśnie sprzętu, powinniśmy wiedzieć, co go charakteryzuje i jakie są jego parametry. Na rynku obecnie znajdziemy wiele wkrętarek akumulatorowych, wyprodukowanych przez różnych producentów. Zatem, co musimy wiedzieć na temat wkrętarki akumulatorowej, jak działa i jakie ma zastosowanie.

 

Wkrętarka akumulatorowa – co musimy o niej wiedzieć?

Mobilność wkrętarek akumulatorowych jest zdecydowanie większa, niż w przypadku standardowych wiertarek sieciowych. Dzięki nim możemy pracować również w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia urządzenia do sieci elektryczne. Do tego, zazwyczaj są zdecydowanie lżejsze i bardziej poręczne, niż wiertarki sieciowe. Ich minusem jest jednakże to, że nie mają możliwości aby pracować bez przerwy. Co jakiś czas, musimy niestety naładować akumulator, czy też dokupić ich komplet, jeżeli się zużyje. Jeżeli naszej wkrętarki akumulatorowej nie będziemy przez jakiś czas używać, to zanim przystąpimy do pracy, konieczne będzie jej naładowanie. Moc wkrętarek akumulatorowych, zazwyczaj jest nieco mniejsza niż moc wiertarek sieciowych, jednak działają ciszej, co powoduje większy komfort pracy. Bez wątpienia wkrętarka akumulatorowa, będzie doskonałym narzędzi dla majsterkowicza, który używa jej do standardowych zajęć, tylko raz na jakiś czas.

Jeżeli chodzi o ogólną zasadę działania, to generalnie rzecz biorąc każda wkrętarka, która dostępna jest na rynku działa tak samo, a mianowicie jest ona napędzana przez silnik elektryczny. Silnik ten poprzez wał, który się obraca, wprawia w ruch zamocowaną tarczę ścierną, wiertło, czy też inne narzędzie. To, co wyróżnia wkrętarki akumulatorowe na tle pozostałych tego typu urządzeń, jest brak kabla, natomiast obecność baterii, którą należy ładować. Dzięki czemu nie musimy martwić się, że w danym miejscu nie ma dostępu do prądu.

 

Wkrętarki akumulatorowe i ich zalety

Jak wiadomo, każde urządzenie ma swoje wady, jak również zalety. Jeżeli chodzi o wiertarki, to wyróżniamy dwa warianty, a mianowicie wiertarki akumulatorowe oraz sieciowe. Zdecydowanie najpopularniejsze obecnie są właśnie wiertarki akumulatorowe, które mają wiele zalet. Ogromną ich zaletą, jest wygoda użytkowania. Wiertarkę możemy ze sobą wziąć wszędzie i sprawdzi się ona przy wykonywaniu wielu, nawet tych skomplikowanych pracach. Dzięki niej możemy pracować również wówczas, jeżeli nie mamy możliwości podłączenia naszego urządzenia do sieci. Jednakże będzie przydatna również w miejscach, gdzie dostęp do sieci jest nieograniczony. Wkrętarka akumulatorowa nie jest wyposażona w długi, nieporęczny kabel, który może się plątać, tym samym utrudniać nam pracę. N

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *