Bezpieczeństwo w miejscu pracy to ważny aspekt w przypadku tworzenia stanowisk pracy. Odpowiednie wyposażenie stanowiska wymaga od pracodawcy znajomości zasad BHP. W przypadku, gdy zależy nam na bezpieczeństwie musimy zwracać szczególną uwagę na narzędzia. Tutaj z pomocą przychodzi oferta narzędzi od Milwaukee. Za jego pomocą możemy bezpiecznie pracować, a przy okazji liczyć na zwiększenie efektywności w miejscu pracy. Oto przykłady bezpiecznych narzędzi.

 

WYRZYNARKA M18BJS-402C MILWAUKEE 

Narzędzie to jest przeznaczone do pracy z drewnem. Nadaje się do stworzenia profesjonalnego stanowiska w warsztacie stolarskim. Narzędzie może być pomocne w tartakach oraz w zakładach meblowych. Wyrzynarka może się przydać na każdym etapie obróbki drewna. Narzędzie może być pomocne w przypadku obróbki stali. Z powodzeniem przetnie m.in. aluminium. Wyrzynarka może być wykorzystywana w profesjonalnych warsztatach. Jej cena jets przyjazna dla hobbistów majsterkowania, którym zależy na narzędziu dobrej jakości.

Jeśli chodzi o elementy bezpieczeństwa WYRZYNARKA M18BJS-402C MILWAUKEE posiada ergonomiczną rękojeść. Rączka została zaopatrzona w specjalny otwór na dłoń, a wewnątrz posiada wyprofilowanie z elastycznej gumy. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas trzymania narzędzia. Antypoślizgowa guma zapobiega wyśliźnięciu się narzędzia z rąk. Warto dodać, że plastikowa obudowa jest wykonana z dobrej jakości plastiku. Materiał jest odporny na upadek oraz wibracje, które mogą się pojawić podczas transportu.

Jako urządzenie wymagające użycia akumulatora producent postarał się o wykorzystanie zabezpieczeń elektryki. Podczas nadmiernej pracy urządzenie jest bezpieczne na różnego typu przeciążenia. Jeśli napięcie przekroczy dopuszczalne normy WYRZYNARKA M18BJS-402C MILWAUKEE odłączy się na chwilę. Takie rozwiązanie chroni pracownika przed poparzeniem w wyniku przekroczenia napięcia elektrycznego.

 

Dane techniczne

Stosowanie wyrzynarki pozwala na cięcie drewna 135 mm. W przypadku metalu narzędzie poradzi sobie z grubością 10 mm. Długość skoku narzędzia wynosi 25 mm, a ich częstotliwość waha się w granicach 0-2800 skoków na minutę. Urządzenie można regulować na 5 stopni wychyłu. Natomiast pełny zakres odchylenia płyty wynosi 0 – 45°

 

Wymienne akumulatory

Jeśli chodzi o wydajną pracę. Narzędzie jest wyposażone w wydajny akumulator. W przypadku marki producent posiada systemy ładowania. Na wyposażeniu narzędzia możemy skorzystać z dwóch akumulatorów. Bateria Li-ion o napięciu 18V wystarcza na 80 minut pracy zdalnej. Korzystanie z akumulatora wpływa na poziom bezpieczeństwa. Kable podłączone do kontaktu są niebezpieczne dla pracownika. Stanowią element, na który trzeba uważać, bo ryzyko upadku należy do najczęstszych zdarzeń losowych. Dlatego producenci zatroszczyli się o akumulatory, które są bardziej wygodne podczas prac.

W ofercie znajdziemy bogaty asortyment akumulatorów wraz z ładowarkami. Wymiana akumulatora jest niezwykle prosta. W przypadku WYRZYNARKI M18BJS-402C MILWAUKEE korzystamy z akumulatora  Milwaukee® M18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *