Najbardziej kompleksowa i zróżnicowana gama produktów w całej branży.

Rothoblaas oferuje wszystko, co jest potrzebne, aby wybudować budynek z drewna – z wyjątkiem samego drewna. W uproszczeniu tak można wytłumaczyć sobie spoza branży, czym się na co dzień zajmuje firma z Tyrolu.

W Rothoblaas częścią codziennej działalności jest nieustanne dążenie do perfekcji i innowacyjności, dzisiaj klienci są zadowoleni tylko z najlepszych rozwiązań.

Ta firma nazywa się Rothoblaas

W samym centrum Tyrolu Południowego działa przedsiębiorstwo, które od ponad 27 lat opracowuje rozwiązania dla sektora budownictwa drewnianego – wkręty i łączniki do drewna, systemy uszczelnień budowlanych chroniące przed przenikaniem powietrza i działaniem wiatru, systemy zabezpieczeń przed upadkiem, rozwiązania w zakresie izolacji akustycznej i kompleksowa oferta usług dla planistów.

ROTHOBLAAS – międzynarodowy charakter i przywiązanie do kraju rodzinnego jako strategia sukcesu budynki drewniane branży ciesielskiej. Po dwóch latach działalności rozszerzyła swoją działalność z Tyrolu Południowego na inne regiony Włoch. Dzisiaj przedsiębiorstwo zatrudnia 350 pracowników na całym świecie, działa na ponad 75 rynkach międzynarodowych, a jej obroty wynoszą 60 mln euro. Wzrost ten zawdzięcza wizji właściciela i założyciela, Roberta Blaasa, który za podstawę kultury przedsiębiorstwa Rothoblaas przyjął innowacyjność i świadczenie usług.

Dzięki chęć bycia zawsze o krok przed innymi umożliwiła Rothoblaas opracowanie wielu nowych produktów.

Do flagowych produktów należy między innymi system łączenia X-Rad. Po uzyskaniu pozytywnej opinii środowiska naukowego i akademickiego system ten został w 2016 roku po raz pierwszy zastosowany w wielopiętrowym projekcie realizowanym na Tajwanie. Obecnie jest rozwijany w różnych częściach świata. Badania naukowe i poszukiwania nowych rozwiązań w celu ciągłego doskonalenia branży budownictwa drewnianego. To skłoniło Rothoblaas do poszerzenia oferty o nowe, innowacyjne produkty.

Łącznik Spider do punktowych konstrukcji

Warto wymienić przede wszystkim łącznik Spider do podpartych punktowo stropów płaskich z CLT o dużej rozpiętości (ponad 5 m). Łącznik kątowy TTV oraz usługi, które w branży budownictwa drewnianego nie były wcześniej dostępne. Nowy kątownik Titan V ma znakomite właściwości  w zakresie nośności przy rozciąganiu (100 kN) i wytrzymałości na ścinanie (60 kN). Dzięki temu siły poziome w wielopiętrowych budowlach drewnianych nie będą w przyszłości stanowić problemu. Ciekawe, czy za kilka lat, podobnie jak łącznik X-Rad, staną się „cenionymi klasycznymi rozwiązaniami stosowanymi w budynkach z drewna klejonego warstwowo”.

Ta firma nazywa się RothoblaasRothoblaas 

ROTHOBLAAS – międzynarodowy charakter i przywiązanie do kraju rodzinnego jako strategia sukcesu

Jeden komentarz

  1. Pingback: Skrzynka narzędziowa - Jaki system ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *