Bity, czyli końcówki służące do wkręcania, to bardzo popularne narzędzia, które wykorzystuje się nie tylko w montażu maszynowym, ale i w ręcznym. Dzięki inżynierom z niemieckiej firmy Wera okazało się, iż można do metod stosowania tychże łatwych narzędzi odejść w twórczy sposób i dzięki temu ułatwić siebie pracę podczas ich użytkowania.

 

 

Zestaw bitów WERA

Najpierw przyjrzyjmy się składowi zestawów bitów Wera Tool-Check 1, Bit Tool-Check Plus i Check BR30 Uniwersal. Ich głównym elementem poza samym bitem będzie klucz grzechotkowy Zyklop Mini, co jest z pewnością unikalne na rynku i definiuje twórcze podejście producenta do zestawów różnych bitów. Posiada on kieszonkową, zwartą konstrukcję, mały kąt pracy, jak i przełącznik do zmiany kierunku obrotów. Zastosowano w nim wytrzymały i mocny pierścień, który umożliwia przenoszenie siły większej aniżeli 65 Nm. Klucz grzechotkowy Zyklop Mini wykonano w całości ze stali chromowo-molibdenowej. Zastosowany w nim gniazdowy uchwyt pozwala na bezpośrednie mocowanie bitów wraz z uchwytami 1/4. Dzięki adapterowemu uchwytowi, który służy także celem umocowania nasadek i bitów w maszynach: wkrętarkach, wiertarko-wkrętarkach, czy wiertarkach. Celem bezpośredniego zamontowania nasadek w Zyklopie Mini wykorzystywany jest adapter 870/1.

Grzechotkowy klucz Zyklop Mini

Nasuwa się więc pytanie, co daje nam wyposażenie zestawów bitów w grzechotkowy klucz Zyklop Mini? Ktoś mógłby przecież odpowiedzieć, że wystarczy uchwyt wkrętakowy, a taki klucz jest zbędny, zatem nie można go wpychać klientom. Okazuje się, iż nie miałby racji, ponieważ klucz grzechotkowy pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach. Małych przestrzeniach, a ponadto pozwala na silniejsze dokręcanie śrub. Zatem również ułatwia demontaż bardzo mocno skręconych gwintowych łączników. Poza tym klucz grzechotkowy Zyklop Mini może zostać wykorzystany celem zdemontowania albo montowania wykonanego z mocniejszego tworzywa opakowania zestawu, co pozwala również na dużo prostszą aplikację większych momentów siły. Argumenty te nie pozostawiają zatem wątpliwości co do sensu wyposażenia zestawów firmy Wera w grzechotkowy klucz mini, określając aspekt praktyczny twórczego podejścia do wytwarzania zestawów bitów. Warto tutaj wspomnieć, iż w niektórych tworzywowych opakowaniach zestawów bitów u konkurencji istnieje możliwość ich zamontowania.

Jak i wykorzystania celem wkręcania, czy wykręcania. Niemniej jednak 6-kątne gniazda mocujące wykonuje się z plastiku, co ogranicza znacznie użyteczność tegoż rozwiązania. Wera nie zapomniała również o wkrętakowej rękojeści do bitów. Dostępna jest ona w zestawach Tool-Check PLUS. Kończąc powyższe rozważania na temat kreatywnego podejścia Wery do wytwarzania bitów. Trzeba wspomnieć o nowoczesnym rozwiązaniu mocowania nasadek w wykonanym z tworzywa opakowaniu. Wera użyła w tym celu wyprofilowanych specjalnie stalowych zawieszek sprężynujących. Dzięki czemu nasadki mocowane są pewnie, a ponadto wyjmowanie ich z opakowania jest proste.

 

Sprawdź nasze pozostałe artykuły:

Poziomica elektroniczna

Frezarka sieciowa 

Akcesoria do wkrętarek

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *