Na rynku ręcznych narzędzi znajdziemy zestaw tulejek kablowych izolowanych wraz ze szczypcami Knipex, w komplecie razem z inteligentną skrzynką. Markowy niezbędnik przeznaczony jest dla elektryków, ale i dla instalatorów, którzy poszukują nowoczesnych, jak również solidnie wykonanych narzędzi.

Szczypce firmy Knipex są doprowadzone praktycznie do perfekcji, głównie pod względem komfortu ich użytkowania, jak i jakości wykonania. O wyborze tejże marki decyduje trwałość materiałowa, niską masa, jak i ergonomia samego narzędzia.

Inżynierowie z firmy Knipex, zaangażowani w projektowanie nowoczesnych narzędzi obserwują rutynowo wykonywane czynności podczas pracy elektryków i wyciągają z tego wnioski. Cel jest tylko jeden – wyposażyć specjalistę w jak najbardziej precyzyjne narzędzia, poprawić komfort pracy i ją ułatwić. Dla tych, którzy chcą spróbować czegoś zupełnie nowego stworzono zestaw tulejek razem ze szczypcami w nowoczesnej, zamkniętej i poręcznej walizce.

 

Co nowego można znaleźć w zestawie?

W zestawie Knipex znajdują się wielofunkcyjne szczypce, które przeznaczone są do odizolowania i cięcia przewodów, jak zagniatania kablowych złączek. Są wykonane z blachy hartowanej, stalowej i malowanej proszkowo. Wyposażono je także w wygodny uchwyt wykonany ze sztucznego tworzywa. Posiadają one dwa rodzaje tnących płynnie ostrzy do przewodów miedzianych i aluminiowych, jak i otwory przeznaczone celem cięcia mosiężnych i miedzianych wkrętów o średnicach M 2,6; 3,0; 3,5; 4,0; i 5,0 mm. Konstrukcja szczypiec razem z naniesioną na nie numeracją pozwala na dokładne i łatwe zgniecenie izolowanych złączek 1,5/2,5/6,0 mm2, jak i nieizolowanych. Specjalnie zaprojektowane szczęki znacznie usprawniają zdjęcie izolacji z przewodów 0,75/1,0/1,5/2,5/4,0/6,0 mm2.

 

Wygodna skrzynka

Zestaw jet zamknięty w skrzynce opatentowanej TANOS MINI-systainer, wykonane z wytrzymałego i mocnego materiału. W środku znajdziemy dwie kasetki zrobione z tworzyw, podzielone na 6 przegródek. Kiedy brakuje nam ręki, skrzynkę będzie można swobodnie otworzyć i zamknąć lewą, albo prawą ręką. Wewnątrz kasety umieszczono wypełnienie gąbkowe, które odpowiada za utrzymanie elementów na właściwym miejscu. TANOS MINI-systainer stanowi system połączenia skrzynek w regały z narzędziami. Specjalny patent pozwoli na ich otwieranie nawet bez rozdzielania.

W walizce, poza szczypcami, znajdziemy także wieloelementowy zestaw popularnych i podstawowych tulejek izolowanych do kabli. Razem Knipex oferuje tutaj 300 modułów, w tym :

  • złączkę tulejową kablową izolowaną (3 rodzaje około 75 sztuk,
  • końcówkę oczkową kablową izolowaną męską (2 rodzaje około 50 sztuk),
  • końcówkę nasuwaną kablową izolowaną żeńską (3 rodzaje około 75 sztuk),
  • profilowaną końcówkę kablową nieizolowaną nasuwaną żeńską (2 rodzaje około 50 sztuk).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *